کد خبر: 1084162 A

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد:

مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت ایران در جلسه بررسی مشکلات صنعتگران و معدن کاران شهرستان گناباد بر تشکیل کار گروهی جهت بررسی طرح های تولیدی و تأمین اعتبار برای طرحهایی با توجیه لازم تأکید کرد.

به گزارش خبر نگار ایلنا، حسین مهری در این جلسه گفت: شهرستان گناباد با داشتن مردمانی فهیم و سخت کوش به عنوان رکن اول تولید و همچنین تنوع و قنای معادن از پتانسیل بالایی جهت راه اندازی واحدهای تولید بزرگ و اشتغال زایی پایدار برخوردار است.

مهری گفت: تنوع محصولات یک شرکت ، تضمین پایداری آن شرکت است و پویایی یک واحد تولیدی در به روزرسانی ، نوسازی و حرکت با تکنولوژی روز دنیا است .

وی افزود: حساسیت برای توسعه و تنوع محصولات و بالابردن کیفیت اشتغال پایدار ، ارزش افزوده ، و تداوم فعالیتها را به همراه داشته و ضامن بقای یک شرکت است .

مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در حال حاضر ۲۲ طرح بزرگ با اعتبار ۱۶۰ هزار میلیارد ریال در خراسان‌‌رضوی در حال اجرا است که ۱۴ طرح به بهره برداری رسیده و ۸ طرح پیشرفت بالای ۹۰ درصدی را تجربه کرده است که متاسفانه شهرستان گناباد در این طرحها سهمی نداشته است. 

وی گفت: در سفر به گناباد با هدف برسی و مشکلات صنعتگران و معدن کاران ۳۶ طرح مورد برسی قرار گرفت که برخی از پیشرفت ۶۰ درصدی برخوردار بوده و جهت بهره برداری کامل این طرحها با اندک حمایتی شاهد تحولی بزرگ در گناباد خواهیم بود .

مهری اظهار داشت: یکی از این طرحها طرح توسعه دیر گداز از ظرفیت ۳۰ هزار به ۵۰ هزار است که بانک توسعه برای اجرای آن اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیارد جهت تبدیل به حد در نظر گرفته است .

مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: نگاه بانک صنعت و معدن در راستای توزیع متوازن برای رفع موانع تولید است و در هر شهر و شهرستان از شرکتهای دانش بنیان به جهت رشد بالای تولیدات با تامین مالی حمایت خواهیم کرد 

وی افزود : قرار است با همکاری نماینده ، فرماندار و امام جمعه شهرستان گناباد کار گروهی جهت برسی طرحهای تولیدی این شهرستان تشکیل و با برسی دقیق طرحهایی که از توجیه لازم برخوردار است بانک صنعت و معدن تسهیلات مورد نیاز را ارائه دهد 

وی ادامه داد: از دیگر خواسته‌های نماینده شهرستان پیگیری سرمایه‌گذاری در طرح‌های بزرگ برای گناباد است که این شهرستان با ظرفیت بالای پتانسیل تولیدی و نیروی انسانی با اجرای این طرح شاهد کاهش مهاجرت ، اشتغال پایدار و تحولی شگرف در حوزه صنعت و معدن باشد. 

ایران خراسان رضوی صنعت معدن و تجارت صنعت و معدن مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر