کد خبر: 1084121 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: باتوجه به صنعتی بودن استان قزوین شناخت دقیق و مناسب‌تر از وضعیت روانشناختی و اجتماعی محیط کار و فرهنگ سازی بهره‌گیری از خدمات مشاوره‌ای در میان کارکنان مراکز صنعتی و تولیدی امری ضروری بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رضا گروسی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ادره کل تعاون با شورای روانشناسی گفت: این تفاهم‌نامه به منظور ارتقای سلامت کارکنان و محیط‌های کار با تاکید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و روانی جامعه کار و تولید، تسهیل در دریافت خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی برای کارگران و خانواده آنان و فرهنگ سازی بهره‌گیری از خدمات مشاوره ای در جامعه کار و تلاش استان منعقد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: کارگران در واحدهای تولیدی و صنعتی استان با فشارها و استرس‌های کاری و روانی زیادی مواجه می‌شوند که می‌توان با بهره گیری از خدمات مشاوره‌ای برای ارتقای سلامت روان در گروه‌های هدف، تقویت عوامل محافظتی موثر در کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی و افزایش رفاه اجتماعی اقدام کرد.

وی ابراز کرد: قزوین یکی از استان‌های صنعتی کشور است و روزانه با چالش‌های متعددی در بخش کارگری و کارفرمایی مواجه است؛ بنابراین شناخت دقیق و مناسب‌تر از وضعیت روانشناختی و اجتماعی محیط کار و فرهنگ سازی بهره‌گیری از خدمات مشاوره‌ای در میان کارکنان مراکز صنعتی و تولیدی استان ضروری بود.

این مسئول افزود: با انعقاد این تفاهم نامه به دنبال تسهیلگری در دریافت خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی برای کارگران و خانواده آنان هستیم و برگزاری همایش، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی با موضوع آسیب‌های اجتماعی و روانی جامعه کار و تولید استان و انجام پژوهش‌های علمی و کاربردی در زمینه مسائل روانی، اجتماعی و شغلی محیط کار را نیز پیگیری می‌کنیم.

گروسی گفت: بسیاری از کارگران و فعالان عرصه کار و تولید استان با افزایش فشارهای روانی در معرض استرس، پرخاشگری و اعتیاد در محیط های کارگری قرار می‌گیرند که استفاده از خدمات مشاوره‌ای برای مقابله با فشارهای روانی ناشی از کار و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 

 

استان قزوین اعتیاد سلامت فرهنگ سازی کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر