کد خبر: 1083873 A

50 هکتار از مزارع گندم روستایی در کهگیلویه وبویر احمد طعمه آتش شد؛

50 هکتار از مزارع گندم و مراتع روستای " چاه بردی " شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد بنا به دلایل نامعلومی طعمه شعله‌های آتش شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، روستای «چاه بردی» در پنج کیلومتری شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه واقع شده که شغل اصلی روستانشینان کشاورزی و دامداری است.

کشاورز روستای " چاه بردی " برای خاموش کردن شعله های آتش متاسفانه گرفتار این شعله ها شد و هم اکنون در بخش سوختگی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری شده است.

" سیدمحمد برین زاده " فرزند این کشاورزدهدشتی گفت: متاسفانه ساعت 15 روز شنبه هفته جاری به دلایل نامعلومی حدود 50 هکتار از مزارع گندم و مراتع روستای " چاه بردی " شهرستان کهگیلویه در اوج گرمای بیش از 40 درجه طعمه شعله های آتش شد.

وی با اظهار تاسف از اینکه سرمایه حدود 15 کشاورز روستای " چاه بردی " در شعله های آتش خاکستر شده است، خاطرنشان کرد: پدرم در شرایطی که برای خاموش کردن شعله های آتش تلاش می کرد متاسفانه گرفتار این شعله ها شد و از ناحیه سر، دست و پا دچار سوختگی شده است.

فرزند این کشاورز دهدشتی گفت: بنا به گفته مسئولان بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، درصد سوختگی پدرم 25 درصد بوده و مداوای ایشان هم اکنون در حال انجام است.

برزین زاده تاکیدکرد تاکنون هیچ فرد یا افرادی در ارتباط با آتش زدن گندمزارهای تعدادی از کشاورزان روستای " چاه بردی " شهرستان کهگیلویه شناسایی و یا دستگیر نشده اند.

 

آتش کشاورز دهدشت گندمزار چاه بردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر