کد خبر: 1083417 A

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش استثنایی قزوین گفت: در اجرای طرح هدایت "هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس" ۱۰۰ درصد نیاز دانش آموزان مدارس استثنایی و ۴۲ درصد نیاز دانش آموزان تلفیقی‌-‌فراگیر استان قزوین پوشش داده‌شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، معرفت الله احمدی با اشاره به توزیع تبلت برای دانش آموزان گفت: در اجرای طرح هدایت "هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس" 100 درصد نیاز دانش آموزان مدارس استثنایی و ۴۲ درصد نیاز دانش آموزان تلفیقی‌-‌فراگیر استان قزوین پوشش داده‌شده است.

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش استثنایی قزوین ادامه داد: تاکنون تعداد ۱۲۳ دستگاه تبلت از محل اعتبارات تخصیصی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، ۵۱ دستگاه توسط خیرین نیک اندیش، ۳۳ دستگاه توسط استانداری قزوین و ۴۰ دستگاه توسط مرکز آمار ایران تهیه و اهداء شده است.

وی ابراز کرد: ۲ هزار و ۴۵۰ دانش آموز با نیازهای ویژه و تلفیقی در استان قزوین مشغول تحصیل هستند و از این تعداد یک هزار و ۷۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه ذهنی، شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی و اوتیسم در مدارس استثنایی مشغول به تحصیلند که به دلیل شرایط خاص کرونا، این مدارس بصورت غیرحضوری و حضوری  فعال هستند.

این مسئول افزود: هم اکنون یک هزار و ۳۸۰ دانش‌آموز تلفیقی‌-‌فراگیر با معلولیت شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی و اوتیسم باهوش معمولی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۷۰ نفر فاقد تبلت و گوشی هوشمند هستند و طریق خیران خارج از کشور این تعداد تأمین شود.

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش استثنایی قزوین عنوان کرد: خوشبختانه امسال هیچ دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشتیم و پوشش ۱۰۰ درصدی تحصیلی دانش آموزان را نیز داشته‌ایم.

احمدی گفت: خانواده‌ها هیچ‌گونه نگرانی در مورد برگزاری امتحانات نهایی نداشته باشند، امتحانات درسالن‌های بزرگ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

استان قزوین پوشش دانش آموز دانش آموزان آموزش و پرورش استثنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر