کد خبر: 1083272 A

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از بررسی مشکلات 23 واحد تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: در تلاشیم با رفع موانع تولید، ظرفیت تولیدی واحدهای صنعتی را افزایش دهیم.

رامین صادقی در آستانه روز صنعت و معدن در گفت و گو با خبرنگار ایلنا تشکیل 7 جلسه تخصصی با 23 مصوبه در خصوص بررسی مشکلات 25 واحد تولیدی و صنعتی طی هفته گذشته را یادآور شد و گفت: تشکیل متناوب جلسات ستاد تسهیل و پیگیری مصوبات در جهت احیا و بازگشت چندین واحد راکد و نیمه راکد به چرخه تولید در سال گذشته از جمله اقداماتی بوده که در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید انجام شده است.

وی همکاری دستگاه های اجرایی و بانک ها را در جهت احیاء واحدهای راکد خوب ارزیابی کرد و افزود: همکاری تنگاتنگ مدیران اجرایی خصوصا استاندار اردبیل باعث شد تا گام های ارزنده ای در ستاد تسهیل برداشته شود و بسیاری از واحدهای تولیدی صنعتی احیا گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ارجاع یک پرونده به کمیته حمایت قضائی بعلت ماهیت حقوقی پرونده، پیگیری مشکلات 10 پرونده درخواستی در سامانه تسهیل و رفع موانع و درخواست از ادارات، بانک ها و دستگاه های ذیربط جهت رویت پرونده و ثبت موارد در سامانه، پیگیری اجرای مصوبات سال 1399 به تعداد 190 پروند و پیگیری و نامه نگاری با ادارات جهت اجرای مصوبات صادره در سال 1400 را از دیگر اقدامات سازمان صمت استان اردبیل برشمرد.

صادقی اذعان کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی استان اردبیل با ظرفیت بسیار پایین فعالیت داشتند که با پشتیبانی‌های انجام شده، مقرر شد ظرفیت تولید این واحدهای تولیدی تا 80 درصد افزایش یافته و با افزودن شیفت کاری، اشتغال این واحدهای تولیدی نیز تا 40 درصد ارتقا یابد.

وی از تأمین مواد اولیه برای این واحدهای صنعتی و هدف‌گذاری برای بهره‌برداری از 150 واحد تولیدی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها خبر داد و گفت: امیدواریم در سالجاری با فروکش کردن شرایط کرونایی و کاسته شدن تحریم‌ها، مشکلات واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف به ویژه صادرات، مبادله ارز و همچنین به تعادل رسیدن نوسانات قیمتی را شاهد و ناظر باشیم.

 

 

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

صنعت و معدن ستاد تسهیل احیای واحدهای تولیدی راکد واحدهای راکد صمت اردبیل رامین صادقی مانع زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر