کد خبر: 1083090 A

در آستانه فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، دومین همایش منطقه ای روسا و اعضای هیئتهای نظارت شهرستانها و بخشهای استان فارس با حضور شهرستانهای شیراز، خرامه، سروستان، کوار، فیروزآباد، خفر، سپیدان ، بیضا و مرودشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دفتر نظارت استان فارس، دومین همایش منطقه ای روسا و اعضای هیات های نظارت شهرستان ها و بخش های استان فارس با حضور شهرستانهای شیراز، خرامه، سروستان ، فیروز آباد، کوار ، خفر، سپیدان ، بیضا و مرودشت و با حضور احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی و رییس ستاد انتخابات استان، حجت الاسلام موسوی عضو هیات نظارت و رئیس کل دادگستری، کرمانی فرمانده پلیس امنیت و اطلاعات استان و فرماندار شیراز در سالن شهید آیت الله دستغیب آستان مقدس احمدی و محمدی شاهچراغ (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام محمد عباس زاده جهرمی رئیس هیات نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری استان فارس در این مراسم گفت: با توجه به  ابلاغ تهران که در اختیار استان گذاشته شده بود که این نشست بصورت مجازی و حضوری می توانست برگزار شود از طرفی با وجود این شرایط  بیماری منحوس کرونا  و از طرف دیگر نقاط ضعف سامانه مجازی ترجیح دادیم در چند نقطه از استان برنامه را حضوری برگزارکنیم. اولین جلسه با  زحمت دوستان در شهرستان کازرون که میزبانی منطقه ای استان را  متقبل گردیدند پیش از این نشست برگزار شد.  

عباس زاده در ادامه از شرکت کنندگان در همایش بخاطر بعد مسافت ملازم به بیماری کرونا و سختی تقدیر و تشکر نمود و  اشاره کرد توجه داشته باشیم که مسائل حفاظتی و امنیتی را کاملا رعایت نماییم آنچه که درهیاتهای نظارت به عنوان مسائل انتخاباتی می‌گذرد از صورت جلسه گرفته تا  مسائل  و مطالبی که در جلسات هیات مطرح می شود به هیچ عنوان اجازه نداریم آنها را بازگو یا منتشر کنیم.

وی خطاب به شرکت کنندگان نشست تاکید کرد:  اگر حرکاتی در شهر یا منطقه مشاهده کردید که لازم است , مورد توجه مجامع امنیتی باشد آن را به مراجع ذی ربط ارجاع دهید چون تکلیف داریم که از دفاتر مراقبت کنیم و این دقت شما عزیزان را می طلبد تا نگهبانی و حراست از دفاتربه نحو مطلوب انجام شود.

رئیس دفتر نظارت استان گفت: مسائل قابل بیان را پیش از این همکاران محترم متذکر شدند  و بنده قصد ندارم این  مسائل را بار دیگر مرورکنم .

عباس زاده گفت: در صورتی که در طول نظارت خویش با ابهامات قانونی مواجه شدید آن را رها نکنید و سوال خود را بیان نمایید .

وی از اعضای هیئات اجرایی و نظارت انتخابات استان خواست تا در این ایام کتابچه قانون و مقررات انتخابات را دائماً مرور کنند و ادامه داد: مجموعه ای از قوانین و مقررات و موارد مبتلا به آن توضیح داده شده به خصوص به موارد ارتکاب جرم در صفحه 20 کتابچه قانون اشاره کرده است.  تبصره 2 اشاره دارد که هیئتهای اجرایی و نظارت موظفند در صورت اطلاع از ارتکاب جرائم و به دنبال آن موضوع را برای رسیدگی به مرجع قضایی ذی‌صلاح اعلام نمایند، این مهم نبایست مورد غفلت دوستان قرار گیرد.

عباس زاده ادامه داد: این هیاتی که زیرمجموعه شماست از صدر تا ذیل تحت اشراف شما قرار میگیرد یعنی شما باید قوانین را به آنها برسانید تا ناظرپای صندوق این وظیفه هیات را اعمال و پیاده نماید و لذا لازم است با آموزش این مطالب را به آنها انتقال دهیم.

رئیس هیات نظارت استان فارس اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای آموزش از راه دور و مجازی به کار گرفته ایم و شما عزیزان سعی نمایید در بخش و منطقه خود این آموزشها را بصورت صحیح پیاده نمایید؛ برای اینکه یک مستند معقول و منطقی به مراجع قضایی ارجاع دهیم . مقامات اجرایی و نظارت انتخابات حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از داوطلبان انتخابات را نخواهند داشت.

وی از اعضای هیات نظارت موکد خواست که نسبت به این مساله اهتمام لازم و کافی داشته باشند.

وی ادامه داد: ماده 6 قوانین انتخابات  اشاره دارد که هیئت مرکزی نظارت درسراسرکشور بر کیفیت اجرای انتخابات نظارت کامل دارند در هر مورد که سوء جریان یا تخلفی را مشاهده کنند کتبا تذکر خواهند داد. تذکر کتبی در پرونده درج می شود و در مواردی که لازم است تذکرات به مراجع ذی ربط قضایی ارجاع و پیگیری شود.

رئیس دفتر نظارت استان فارس با تأکید بر اینکه وقتی مسئولیتی را پذیرفتیم  نسبت به انجام آن دقت لازم را داشته باشیم. در مورد تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم نیز گفت: پیگیر تشکیل جلسات ستاد در مناطق خود باشید چون ستاد پیشگیری یکی از ارکان انتخابات است . با همکاری دوستان قضایی در این ستاد می توانید ضمن آموزش حقوقی به شبکه نظارت برخی از نقائص موجود را برطرف کنید.

 

استان فارس انتخابات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر روستا منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر