کد خبر: 1083037 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در حین گشت و کنترل متوجه تخلیه غیرمجاز نخاله‌های ساختمانی و صنعتی توسط یک دستگاه خاور شده و فرد متخلف را دستگیر و به مراجع قضائی معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، احمد زارعی با اشاره به تخلیه غیر مجاز نخاله‌های ساختمانی و صنعتی توسط یک دستگاه خاور و برخورد با آن گفت: یکی از اولویت‌های گشت و پایش‌های محیط زیست شهرستان قزوین نظارت بر شیوه صحیح مدیریت پسماندها و پایش دقیق حوزه استحفاظی شهرستان به منظور کنترل و جلوگیری از هرگونه رهاسازی و تخلیه پسماندها در محیط‌های طبیعی، اطراف جاده‌ها و مکان‌های غیرمجاز است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین ادامه داد: محل دفن پسماند در سایت شهرداری مشخص شده‌؛ اما راننده متخلف شرکت برای کوتاه کردن مسیر به این اقدام مخرب زیست محیطی مبادرت کرده‌ و موجب آلودگی آب، خاک و هوا شده‌است.

وی ابراز کرد: ماموران در راستای وظایف سازمانی فرد متخلف را دستگیر و جهت رسیدگی و صدور حکم پس از تنظیم صورت‌جلسه به مراجع قضائی معرفی کردند.

زارعی گفت: اداره محیط زیست شهرستان با تخلیه هر نوع پسماند در مکان‌های غیرمجاز با قاطعیت برخورد کرده و متخلفان طبق قانون مدیریت پسماند، قوانین حفاظت و بهسازی محیط زیست و قانون مجازات اسلامی تحت پیگرد حقوقی و قضایی قرار می‌گیرند.

حفاظت محیط زیست خاک زیست محیطی قانون قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر