کد خبر: 1083001 A

سخنگوی ستاد کرونا استان همدان

سخنگوی ستاد کرونا استان همدان گفت: رعایت نکردن دستورالعمل و شیوه نامه های بهداشتی از سوی داوطلبان و حامیان آنها تخلف انتخاباتی محسوب و برابر با قوانین برخورد می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، مهرداد نادری فر روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا استان همدان بیان کرد:  در انتخابات ریاست جمهوری، رییس ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شخص نامزدها مسئولیت رعایت پروتکل های بهداشتی را بر عهده دارند و نسبت به رعایت نکردن آن مسئول شناخته می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین در انتخابات شوراهای اسلامی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، شخص نامزد، مسئول رعایت پروتکل های بهداشتی است و در صورت بی توجهی باید پاسخگو باشد.

نادری فر افزود: هرگونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفت و گو و مناظره در مکان های سربسته از قبیل مساجد، سالن های اجتماعات، تالارهای پذیرایی و سالن های ورزشی ممنوع است.

وی با بیان اینکه مناظره در برنامه های پیش بینی شده صدا و سیما مجاز است افزود: برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی نامزدها در فضای باز مانند ورزشگاه روباز، فضای باز مدارس و مراکز آموزش عالی و سایر مراکز مربوط به سازمان ها مطابق با شیوه نامه بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید صورت گیرد.

سخنگوی ستاد کرونا استان همدان ادامه داد: رعایت مواردی نظیر فاصله مناسب بر اساس هشت متر مربع فضای باز برای یک نفر، سقف شرکت کنندگان به میزان حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت فضای در نظر گرفته شده، استفاده از ماسک توسط همه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان، جلوگیری از بروز تجمع در ورودی و خروجی درها قبل و بعد از مراسم و پیش بینی حداکثر ۲ ساعت زمان برای برگزاری مراسم  ضروری است.

نادری فر گفت: ورزش و جوانان و سایر دستگاه های اجرایی که دارای ظرفیت محیط های روباز در مرکز استان و شهرستان ها، موظف هستند امکانات خود را به صورت مساوی برای برنامه هایی که شخص نامزد حضور دارد در اختیار آنان قرار دهند تا بر اساس شیوه نامه های بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هرگونه تجمع در محیط های بسته ممنوع است تاکید کرد: در صورت ضرورت تشکیل جلسات داخلی ستادها در فضای بسته، با رعایت کامل طرح مدیریت هوشمند (رنگ بندی شهرها) و رعایت محدودیت حداکثر ۱۵ نفر برای شهرهای با وضعیت قرمز، ۲۰ نفر برای شهرهای با وضعیت نارنجی و ۳۰ نفر برای شهرهای با وضعیت زرد بلامانع است.

 سخنگوی ستاد کرونا استان همدان ادامه داد: برگزاری مراسم استقبال از کاندیداها، راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی و موارد مشابه ممنوع است همچنین به منظور کاستن از تعداد و تراکم تجمعات انتخاباتی و انعکاس وسیع بیان دیدگاه ها، نظرات و برنامه نامزدها و فراهم کردن زمینه اطلاع رسانی حداکثری از طریق صدا و سیما و فضای مجازی برای جبران خلأ تجمعات تدابیری اندیشیده شده است.

نادری فر اظهار داشت: همچنین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام اقداماتی نظیر افزایش شعبه های اخذ رأی در اماکن شلوغ ، خط کشی محل ایستادن افراد با هدف رعایت فاصله اجتماعی، دایر کردن شعب در فضای باز، پیش بینی شعب سیار برای جلوگیری از تراکم در شعب پر ازدحام و نیز دسترسی بیماران در قرنطینه به صندوق رای تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی، ناجا، بسیج و سپاه مجری این مصوبات هستند افزود: نظارت عالی بر اجرای این دستورالعمل بر عهده وزارت بهداشت و درمان است.

 

 

 

استان همدان بسیج تبلیغات صدا و سیما وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر