کد خبر: 1082921 A

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد؛

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اعتبار ٢٠ هزار میلیارد تومانی در بودجه سال ۱۴۰۰، جهت محرومیت زدایی مناطق محروم برای اولین بار خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کمیسیون عمران باتوجه به وظیفه ذاتی اش از پروژه های عمرانی در مناطق مختلف کشور بویژه استانها و مناطق محروم بازدید میدانی می‌کند، تاکید کرد: دراین بازدیدهاکیفیت، موانع و اولویت بندی پروژه ها و تامین منابع مالی، مورد توجه قرار می‌گیرد و در بودجه امسال برای مناطق محروم برای اولین بار ۲۰هزارمیلیارد تومان، اعتبارات محرومیت زدایی در بودجه ۱۴۰۰ دیده شده است. 

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، همچنین در این خصوص ادامه داد: ۵هزار میلیارد تومان برای آسفالت راه های روستایی و ۵هزارمیلیارد تومان برای بهسازی روستایی در جهت کمک به بنیاد مسکن و همچنین بیش از ۷هزار میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها، در بودجه ١۴٠٠اعتبار دیده شده است و اولین بار است شاهد  این حجم از اعتبارات برای مناطق محروم و روستاییان در کشور هستیم. 

رضایی با اشاره به اینکه هنوز ۵۰ درصد روستاهای کشور نیاز به بهسازی معابر دارند، خاطرشان کرد: تلاش می کنیم با کمک بنیاد مسکن این موضوع را شتاب بدهیم و درحال حاضر۵۰درصد واحدهای مسکونی روستاها نیاز به بهسازی یا نوسازی دارند. مجلس کاری را دراین راستا در برنامه هفتم توسعه که درسال جاری آغاز می‌شود، شروع کرده است و در بودجه سالهای آینده نیز برای توسعه و آبادانی روستاها مشاهده می شود. 

وی افزود: درکنار منابع مالی که دولت در قانون بودجه در نظر گرفته است تلاش می کنیم تا شرایط را برای بخش خصوصی  فراهم کنیم که در همین خصوص لایحه ای در کمیسیون عمران مطرح است تا از ظرفیت های بخش خصوصی و نقدینگی آنها در پروژه های عمرانی به عنوان زیرساخت اصلی کشور بویژه در بخش مسکن استفاده کنیم که در این راستا قرار است طرح ساخت یک میلیون واحد مسکن مهر که در  مجلس تصویب شده است را پس از رفع ایرادات شورای نگهبان به دولت ابلاغ و سالیانه یک میلیون واحد ساخته شود. 

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با ساخت واحدهای مسکونی به عنوان محرک اقتصادی کشور، گفت: این واحدهای مسکونی می تواند نقش بسیار مثبتی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.

بودجه دولت مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قانون بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر