کد خبر: 1082777 A

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خبر داد؛

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: در راستای آموزش و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد از این پس هر هفته دوره‌های آموزشی تشکل‌ها به صورت مستمر در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بیدخام در مراسم افتتاحیه کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد استان گفت: با توانمندسازی سمن‌ها از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های مختلف، زمینه ارتقا و افزایش خدمات اجتماعی جامعه توسط این سازمان‌ها فراهم خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد ظرفیت بی‌نظیری هستند که می‌توان با تقویت و حمایت از آن‌ها شاهد نشاط و پویایی در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی بود و همکاری این سمن‌ها با دستگاه‌های مربوط بویژه در مواقع بحران می‌تواند به کارهای بزرگ در استان منجر شود.

وی ابراز کرد: در آئین نامه ایجاد سازمان‌های مردم نهاد به مسئله غیر سیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی بودن این سازمان‌ها تاکید شده  و همین امر باعث اعتماد مردم به سمن‌ها است.

این مسئول افزود: تعامل تشکل‌ها با یکدیگر ضروری است و شبکه‌سازی موجب ایجاد تعامل بین سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکیل یک شبکه فراگیر از سمن‌ها و افزایش توانایی آنان برای فعالیت در حوزه تخصصی خواهد شد.

بیدخام اظهارکرد: در ۱۵ ماه گذشته که شاهد شیوع این ویروس در دنیا و به تبع آن در ایران بودیم، تغییر سبک زندگی فردی و اجتماعی در بین شهروندان  به خوبی احساس شد و به رغم تمام گرفتاری‌ها و مشکلاتی که کرونا برای مردم ایجاد کرد؛ اما تبعات مثبتی را نیز به همراه داشت که مشارکت در انجام امور از جمله آن‌ها است.

وی عنوان کرد: در  راستای آموزش و توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد از این پس  هر هفته دوره‌های آموزشی تشکل‌ها بصورت مستمر در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

بیدخام گفت: از نمایندگان سمن‌ها درخواست داریم در دوره‌های آموزشی سمن‌ها شامل کارگاه‌های آموزشی طرح نویسی، گزارش نویسی، مستندسازی، تسهیلگری، تصویر برداری و مدیریت بحران حضور داشته باشند.

اجتماعی و فرهنگی استان قزوین جامعه دوره های آموزشی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر