کد خبر: 1082752 A

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین خبرداد؛

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: یک واحد بازیافت لاستیک در شهرک صنعتی لیای قزوین دچار حریق شد و به رغم انجام عملیات آتش نشانی به کوهی از خاکستر تبدیل شد.

 به  گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، قدرت الله مهدیخانی با اعلام این خبر گفت: به خاطر بی‌احتیاطی آتش‌سوزی بزرگی در کارگاه بازیافت مواد پلاستیکی حاوی مواد اشتعال‌زا در حوالی شهرک صنعتی لیا رخ داد و علی‌رغم انجام عملیات آتش‌نشانی این کارگاه به کوهی از خاکستر تبدیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین علت شکل‌گیری این حریق بزرگ را خطای انسانی دانست و افزود: برای اطفای این حریق از ظرفیت واحد‌های آتش‌نشانی شهر قزوین و روستای پیریوسفیان استفاده کردیم؛ اما کارگاه بازیافت در نهایت به تلی از خاکستر بدل شد.

مهدیخانی رخ دادن هر گونه خسارت جانی و مصدومیت را در این حادثه آتش‌سوزی رد کرد و گفت: نکته بسیار مهم در بروز چنین رخداد‌هایی آگاهی نداشتن صاحبان صنایع و کارگران و نبود امکانات ساده، ولی مؤثر در اطفای حریق مانند کپسول آتش‌نشانی است که تهیه و نصب آن‌ها هم هزینه چندانی برای یک واحد صنعتی یا کارگاه تولیدی به وجود نمی‌آورد.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل واحد‌های واکنش سریع و آموزش کارگران در حوزه صنایع برای مقابله با حریق و آتش‌سوزی گفت: تشکیل چنین واحد‌هایی می‌تواند گام موثری در کاهش چشمگیر سوانح و حوادثی از این دست ایفا کرده و اداره کل مدیریت بحران هم در صورت درخواست واحد‌های صنعتی آماده ارائه خدمات آموزشی رایگان در این حوزه است.

مهدیخانی با اشاره به وجود ۴۰۲ واحد صنعتی حاوی مواد اشتعال‌زا و مستعد حریق در استان قزوین افزود: تمرکز این صنایع و کارگاه‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین و استفاده آن‌ها از مواد شیمیایی قابل اشتعال و انفجار پتانسیل خطرپذیری استان را در حوزه سوانح غیرمترقبه بسیار افزایش داده و همه ساله شاهد بروز مخاطرات عدیده‌ای از این جنس در حوزه مدیریت بحران هستیم.

آتش نشانی استان قزوین مدیریت بحران واحد صنعتی مدیریت بحران استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر