کد خبر: 1082385 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مرکزی:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مرکزی گفت: طبق رایزنی های انجام شده با شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی برق هیچ یک از بیمارستان‌های استان قطع نمی‌شود. علیرغم وضعیت بحرانی در تأمین برق این همکاری با حوزه درمانی استان صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد جمالیان افزود: برای درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مطب‌ها و تمامی مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تمهیدات لازم اندیشیده شده تا مشکلی برای مدافعان سلامت، کادر بهداشت و درمان و مردم پیش نیاید.

وی ادامه داد: قطعی‌ برق در بیمارستان‌ها و مراکز درمانگاهی استان می‌تواند سبب آسیب رساندن به برخی تجهیزات گران قیمت شود. در این راستا از مساعدت مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز بابت کمک و انجام مساعدت‌های در همکاری با حوزه درمان و شرایط پیش آمده  قدردانی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مرکزی اظهار داشت: قرار داشتن در وضعیت تحریم، نداشتن ارز برای خرید تجهیزات پزشکی، جایگزینی مجدد و حتی تعمیر آن تنها بخشی از مشکلاتی است که دانشگاه با آن مواجه است که قطع برق می‌تواند مشکلات را مضاعف کند.

جمالیان تصریح کرد: قطع مداوم برق به دلیل قطع شدن سیستم‌ داروخانه‌ها، مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز ارائه خدمات سلامت‌محور سبب کندی در روند ارائه خدمات و ازدحام جمعیت و افزایش احتمال انتقال ویروس کرونا خواهد شد.

وی بیان داشت: در حال حاضر 16 واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، 3 بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تأمین اجتماعی و 3 بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارائه خدمت دارند. همچنین 698 پزشک عمومی، 485 پزشک متخصص و فوق تخصص و 1726 کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

تجهیزات پزشکی عدم قطعی برق بیمارستان های استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر