کد خبر: 1082258 A

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی با اعلام این خبر گفت: با تحقق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر برقراری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به میزان ۲۰ درصد حداقل مستمری کارگران از اردیبهشت ماه، مستمری مددجویان بهزیستی بر اساس بُعد خانوار از ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و صد هزار تومان پرداخت شد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین عنوان افزود: هرچند طی سال‌های گذشته مستمری مددجویان افزایش‌هایی داشته است، ولی میزان مستمری هیچ گاه معادل ۲۰ درصد حداقل دستمزد نبوده است که امسال این امر محقق شد.

وارثی خاطرنشان کرد: خانواده مددجوی تک نفره سال گذشته مبلغ ۱۹۸ هزار تومان مستمری دریافت می‌کرد که این رقم در سال جاری به ۳۵۰ هزار تومان رسید.

وی عنوان کرد: همچنین رقم پرداختی برای خانواده دو نفره از ۳۳۱ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان و برای خانواده سه نفره از ۴۳۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

وارثی با اشاره به پرداخت مابه التفاوت افزایش مستمری فروردین ماه در روز‌های آتی، اعلام کرد: در سال جدید خانواده چهار نفره تحت حمایت ۹۰۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان مستمری دریافت خواهند کرد.

این مسئول تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از مددجویان معلولان و سالمندان بهزیستی استان قزوین تحت پوشش مستمری هستند.

استان قزوین بهزیستی خانواده قانون کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر