کد خبر: 1082247 A

طی یکسال گذشته محقق شد؛

مدیر شرکت برق شهرستان نیشابور گفت: میزان مصرف برق در نیشابور در بخش خانگی و تجاری ٣۴ درصد، کشاورزی ٣٧ درصد، صنعتی ٢٠ درصد و مابقی سایر مصارف است که طی یکسال گذشته ۲۵ میلیارد تومان طرح برق‌رسانی شهری و روستایی در نیشابور به بهره ‌برداری رسیده است.

جلال بهشتیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: شهرستان نیشابور با مساحتی بالغ بر ۶ هزار کیلومتر مربع و ١۶۵ هزار مشترک برق با پیک بار بالغ بر ١۶۵ مگاوات در سال گذشته یکی از بزرگترین و پربارترین شهرستان‌های استان خراسان رضوی بوده است. 

وی اظهار داشت: در سال گذشته با فروش ۴۵٠٠ اشتراک جدید تعداد مشترکین خود را به ١۶٨ هزار اشتراک افزیش داده است که از این تعداد ۱۴۰ هزار مشترک خانگی، پنج هزار مشترک عمومی، یک هزار مشترک صنعتی، ١۵٠٠ مشترک کشاورزی و ۲۱هزار مشترک تجاری است.

جلال بهشتیان تصریح کرد: درحال حاضر ٢٧٠٠ دستگاه ترانسفورماتور و حدود ۴۵٠٠ کیلومتر شبکه برق فشار متوسط و ضعیف در نیشابور وجود دارد که از این میزان ۵۰۰ کیلومتر از شبکه برق فشار ضعیف از مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه براساس گزارشات مردمی و کنترل بار شبکه حدود ۳۰۰ دستگاه ‌استخراج رمز ارز در نقاط مختلف نیشابور کشف شده و تاکنون برای هیچ یک از موارد، جواز تولید ارز دیجیتال در نیشابور صادر نشده است خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش دمای هوا و بالا رفتن اوج مصرف در شهرستان نیشابور، ساعات اوج مصرف در حالت عادی از ساعت ۱۱ تا ۱۶ و ۱۷ تا ۲۳ بود که در حال حاضر با توجه به افزایش مصارف و کمبود تولید ناشی از کمبود منابع آبی و خشکسالی از ساعت ۱۱ تا ۲۱ است.

مدیریت شرکت برق شهرستان نیشابور اعلام کرد: طی تفاهم‌نامه ‌هایی که با مشترکان چاه‌های کشاورزی منعقد شده آن دسته از مشترکانی که قراردادها را رعایت کنند مصرف برقشان به صورت رایگان‌ محاسبه می‌شود و مشترکانی که سه دوره پیاپی مشترک کم مصرف شناسایی شده باشند این بخشودگی شامل حال آنان‌ نیز می‌شود.

بهشتیان با بیان اینکه هم اکنون ۴٠٠ کیلووات از برق مصرفی مشترکان در نیشابور از طریق انرژی خورشیدی تولید می‌شود، یادآور شد: به دستگاه های اجرایی پر مصرف در این شهرستان که نسبت به دستورالعمل های مدیریت بهینه مصرف انرژی بی اعتنایی کرده اند اخطار داده شد که در صورت ادامه این روند انشعاب برق آن‌ها قطع خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اجرای برنامه قطعی‌های اخیر جدول این قطعی‌ها در اپلیکیشن برق من جهت اطلاع شهروندان منتشر می‌شود و برای اطلاع‌ رسانی گسترده‌تر این ‌برنامه‌ها از هفته آینده به صورت روزانه در فضای مجازی از طریق رسانه‌های جمعی منتشر می‌شود و به مراکز حساس اعلام شده نسبت به نصب دیزل اضطراری برای تامین مصرف مورد نیاز در مواقع بحرانی اقدام کنند.

رئیس اداره برق نیشابور عنوان داشت: امسال سال سختی است و براساس اعلام شرکت توانیر به دلیل افزایش دمای هوا و افزایش مصرف برق و همچنین کاهش نزولات آسمانی و کم شدن میزان تولید نیروگاه‌های برق آبی کشور برنامه خاموشی در نیشابور اعمال می‌شود و برای طی کردن این دوره شهروندان با خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۶ درجه و کولرهای آبی روی دورکند می‌توانند بسیار مؤثر باشند.

انرژی خورشیدی برق شهری و روستایی کشاورزی برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر