کد خبر: 1081936 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده درصورت تامین لوله این روند بزودی به 80 درصد می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، یدالله ملکی در بازدید معاون امور زیربنایی، تولیدی و فنی سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه انتقال آب به آبیک گفت: مطالعه پروژه‌های آبی استان در دهه ۸۰ آغاز شد و دو پروژه مهم در لینک شمال برای تامین آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا کلید خورد و در سال ۹۶ نتواتستیم ردیف اعتباری بگیریم و کار متوقف شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین ادامه داد: برآورد احداث خط اصلی ۶۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شد که با تخصیص ۶۰ میلیارد تومان کار آغاز شد بطوری که در سال ۹۸ حدود ۸ درصد پیشرفت داشت. 

وی ابراز کرد: با طولانی شدن طرح و افزایش هزینه‌ها در حال حاضر هزینه اجرا به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده و از این رو مجبور به فازبندی و اولویت بندی شدیم. 

این مسئول ادامه داد: به دلیل مشکلات کیفی آب شرب شهرستان آبیک و بحرانی که این منطقه داشت و مطالبات دیرین مردم برای تامین آب گوارا و استاندارد، آبرسانی به آبیک در اولویت قرار گرفت.

وی گفت: پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک به طول  ۱۷.۵ کیلومتر تاکنون ۵۵  درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است.

ملکی ادامه داد: با اختصاص بموقع ۶۱۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این طرح قادریم تا ۲۰  تیرماه آن را تکمیل و آماده بهره‌برداری کنیم و جمعیتی بیش از  ۱۰۰ هزار  نفر تا افق  ۱۴۲۵ از آب شرب سالم و گوارا برخوردار خواهند شد. 

وی اظهار کرد: ادامه این پروژه از سد طالقان به استان قزوین به طول ۳۰۰ کیلومتر با ۲ هزار میلیارد تومان در مرحله انتخاب گروه سرمایه گذاری است. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین ادامه داد: طرح مهم انتقال آب شرب از سد طالقان به استان برای تامین آب شرب گوارای ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا از سال ۹۶ آغاز شده و با اعتباری بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان پس از انتخاب سرمایه گذار در سه سال آینده تکمیل خواهد شد.

ملکی اظهار کرد: در تولید لوله و خرید وقفه نداریم و بزرگترین کارگاه استان قزوین راه اندازی شده و در  آخر تیر ماه اتصال شبکه برقرار خواهد شد. 

ملکی گفت: در اجرای پروژه مشکل نداریم و فقط نگران تولید لوله هستیم و درصورت تامین، کار بسرعت انجام می‌شود و بزودی میزان پیشرفت فیزیکی به بیش از ۸۰ درصد خواهد رسید.

استاندارد سازمان برنامه و بودجه سرمایه گذاری معاون منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر