کد خبر: 1081843 A

معاون پیشگیری از وقع جرم دادگستری استان قزوین:

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: مردم جرایم و تخلفات انتخاباتی را به سامانه سجام گزارش دهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فولیان با اعلام این خبر گفت: مردم در سامانه سجام می‌توانند جرایم انتخاباتی را بدون اینکه هویت آن‌ها افشا شود گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین افزود: ناظران هم مکلفند به محض اطلاع از هر یک از جرایم و تخلفات انتخاباتی مراتب را به مرجع قضایی ذی صلاح برای رسیدگی خارج از نوبت اعلام کنند و دادستان و رئیس حوزه فوراً به آن رسیدگی خواهند کرد و ضابطان قضایی نیز مکلف به برخورد با جرایم مشهود انتخاباتی هستند.

فولیان ادامه داد: همچنین مستندسازی از تخلفات انتخاباتی باید با دقت انجام شود و هیچ مماشاتی با متخلفان صورت نگیرد.

وی اضافه کرد: آرا و حقوق مردم حق الناس است و دادگستری استان، هر اقدام لازم را برای صیانت از آرای مردم و حق الناس انجام خواهد داد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: نگاه این ستاد، کاملا پیشگیرانه و سیاست برخوردی و تنبیهی را در اولویت بعد قرار داده است.

فولیان گفت: باید یک برنامه ریزی منسجم و اثربخش برای پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان انجام شود و پیگیری به موقع و به هنگام، برخورد قاطع با تخلفات و نظارت بر حسن اجرای قانون در دستور کار اعضا قرار بگیرد.

استان قزوین پیشگیری از وقوع جرم جرم دادگستری تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر