کد خبر: 1081799 A

معاون صنایع‌ دستی زنجان از فعالیت ۳هزار نفر در قالب مشاغل خانگی در هنرصنعت گیوه‌دوزی در سطح استان زنجان خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، الناز خدایی‌فرد (معاون صنایع‌ دستی زنجان ) گفت: گیوه‌بافی در استان زنجان هرگز ارزش سنتی خود را از دست نداده است و امروز بسیاری از جوانان و بانوان مشتاق در روستاهای استان زنجان این حرفه را دنبال می‌کنند، به‌گونه‌ای که سالانه صدها نفر در استان گیوه‌بافی را آموزش می‌بینند.

او افزود: معاونت زنجان صنایع‌ دستی در قالب حمایت از فروش محصولات صنایع‌دستی، به بازاریابی این محصولات کمک می‌کند. در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی، هنرمندان این حوزه برای عبور از مشکل فروش تولیدات خود، فعالیت در بازارهای آنلاین و مجازی را در پیش گرفتند که شاهد رشد فروش در این حوزه بودیم.

خدایی‌فرد عنوان کرد: صنعتگران و هنرمندان فعال در رشته گیوه‌دوزی استان نیز در حوزه فروش مجازی موفق عمل کردند و در حال حاضر تعدادی از آن‌ها تولیدات خود را به سایر استان‌ها ارسال می‌کنند.

معاون صنایع‌ دستی زنجان بیان کرد: تلاش کردیم که صنایع‌دستی را با توجه به نیاز روز و زیست‌بوم منطقه طراحی کنیم که خوشبختانه این امر با استقبال خوبی نه‌فقط در استان زنجان، بلکه در سایر شهرها نیز مواجه شد.

استان زنجان رشد صنایع دستی معاون ویروس معاون صنایع‌ دستی زنجان اداره میراث فرهنگی زنجان بافندگان گیوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر