کد خبر: 1081785 A

معاون شهردار خبر داد؛

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از رسیدن پروژه زیست پارک (دهکده طبیعت خانواده) این کلانشهر به مراحل پایانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: کار احداث این پروژه در مجاورت کوه پارک مشهد و در ضلع جنوبی بلوار بوستان خورشید در فضایی به وسعت بیش از ۲۲ هکتار، از سال گذشته آغاز شد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی در مراحل پایانی است.

وی افزود: در این مجموعه همسو با محیط زیست، ۷ فضای گوناگون شامل باغ طبیعی، باغ بازی، حوزه عشایری و بازی های محلی و گروهی، باغ دوستی، باغ ورزش، باغ حضور و باغ روستایی تعبیه شده است که هر کدام از آنها از کارکردهای متنوعی برخوردار هستند.

یعقوبی ادامه داد: هدف اصلی این پروژه آشنایی شهروندان با سبک زندگی روستایی و عشایری و لمس طبیعت است و سازه هایی نظیر خانه های روستایی و چادرهای عشایری در فضاهای مختلف این پروژه برای ارتباط بیشتر شهروندان با این گونه از فضاها در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار مشهد اظهار داشت: در طراحی و احداث این پروژه به موضوعات زیست محیطی و حفظ بستر طبیعی توجه ویژه‌ای شده و در همین راستا در این پروژه از مصالح کاملاً بومی و طبیعی استفاده شده است.

یعقوبی خاطر نشان کرد: احداث مسیر چشم‌انداز زیست پارک به طول ۴۳۰ متر و سکوی چشم‌انداز در فضایی به وسعت بیش از ۱۰۰۰ متر مربع و با استقرار سازه ژئودزی بخش دیگری از امکانات در نظر گرفته شده در این پروژه است.

خانواده سبک زندگی شهرداری طبیعت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر