کد خبر: 1081431 A

امروز و فردا؛

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: تندباد با سرعت بیش از 80 کیلومتر بر ساعت نقاط مختلف این استان را فرا می گیرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد فعالیت یک سامانه کم ارتفاع بارشی موجب ناپایداری هوا در امروز سه‌شنبه و با شدت کمتر فردا در روز چهارشنبه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا مرادی افزود: بر این اساس در ساعات آتی این سامانه موجب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در استان خواهد شد. همچنین ناپایداری‌های بارشی در نیمه شمال استان از شدت بیشتری برخوردار است و سرعت وزش باد در نیمه جنوب استان بیشتر و در برخی از مناطق از 80 کیلومتر بر ساعت فراتر می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به ویژگی بارش‌های فصل بهار امکان شدت گرفتن نقطه‌ای بارش‌ها و ایجاد روان آب و آبگرفتگی معابر و با احتمال کمتر سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر فردا چهارشنبه ناپایداری‌ها به‌ صورت رگبار و رعد و برق و افزایش سرعت باد با شدت کمتر در برخی از مناطق استان به‌ ویژه نیمه شمال استان تداوم دارد.

مرادی تصریح کرد: به دلیل ورود گرد و خاک از کشور عراق به کشور، دید افقی و کیفیت هوا در استان کاهش یافته و پیش‌بینی می‌شود این شرایط تا فردا چهارشنبه کم و بیش تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا در استان مرکزی در طی مدت 2 روز آینده به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد، اما پس از آن به تدریج گرمتر می‌شود، بیان داشت: ساوه با بیشینه دمای 35.8 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرستان و شازند با کمینه دمای 10.8 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهرستان استان مرکزی در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی تأکید کرد: در سال زراعی جاری که از ابتدای مهرماه سال گذشته آغاز شده تاکنون 190.5 میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

تندباد سرعت بیش از 80 کیلومتر بر ساعت فراگیری استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر