کد خبر: 1081242 A

دادستان قزوین:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: طرح کمربند سبز در قزوین با هزینه های کلان اقتصاد هیچ کارکردی در کاهش بار ترافیکی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد قاسمی روز سه شنبه در نشست صیانت از باغستان سنتی که در دادسرای قزوین برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: طرح کمربند سبز مسیر ۶ کیلومتری تکمیل کننده کمربندی شرقی قزوین است که در ابتدا قرار بود که از میدان شورا به میدان مینودر ختم شود ولی بعد از شروع طرح با مخالفت دستگاه های بالادستی و شورای عالی معماری و شهرسازی متوقف شد و قرار است انتهای آن به میدان قدس ختم شود.

دادستان قزوین افزود: این طرح به این شکل هیچ کارکردی ندارد و تاثیری در کاهش ترافیک شهر نخواهد داشت مگر اینکه بنا به برخی از نقل قول ها منافع برخی از افراد را در اجرای این طرح تامین کند.

وی بیان کرد: هم اینک در اجرای طرح کمربندی سبز شهر قزوین، مغایرت و دوگانگی در اجرای طرح با نقشه اولیه آن پیش آمده و اصلا این طرح بریده شده است.

قاسمی ادامه داد: ما قبول داریم که هر طرح یک مزایا و معایبی دارد و هیچ طرح ملی بدون تخریب نیست ولی کارشناسان باید جواب دهند که این طرح با هزینه های کلان آن اصلا در کاهش بار ترافیکی شهر، تاثیری دارد و من بعید می دانم داشته باشد.

وی اضافه کرد: میراث فرهنگی هم باید جواب دهد که چرا این طرح در ابتدا بدون اخذ مجوز از این دستگاه اجرا شده و بعدا میراث فرهنگی برای اعلام مغایرت آن و جلوگیری از ورود آن به باغستان سنتی که در فهرست آثار ملی ثبت شده، اقدام کرده است.

دادستان قزوین گفت: وقتی طرحی با این هزینه و مطالعات اولیه اجرا می شود چرا باید بعد از اجرا وسط کار جلوی آن با مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری گرفته شود؟

در ادامه این جلسه تعدادی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد و مالکان و باغداران سنتی قزوین در مورد تاثیر اجرای این طرح بر کاهش حق آبه باغستان و تاثیرات آن بر تخریب محیط زیست به ارایه دیدگاه و نظرات خود پرداختند.

 همچنین در این جلسه در خصوص مطالبات مالکان اراضی کت آباد و تعیین تکلیف اراضی آنها، بررسی عملکرد دستگاه های مسئول در خصوص مبارزه با سنجاب های داخل باغستان و تعیین تکلیف چاه خانه های مورد نیاز باغبان ها بحث و گفت و گو شد و راهکارهای لازم نیز اتخاذ گردید.

اقتصاد انقلاب ترافیک محیط زیست معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر