کد خبر: 1081205 A

کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین خبر داد؛

کارشناس اداره هواشناسی استان قزوین گفت: برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بارش‌ها به حدی است که احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بهروزی با اعلام این خبر گفت: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از بعد از ظهر امروز سامانه بارش زا وارد استان قزوین می‌شود و تا بعدازظهر فردا در استان مستقر خواهد بود ودر این مدت، رگبار و رعد و برق، تگرگ و همچنین وزش باد‌های لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان قزوین افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در استان قزوین، احتمال وقوع سیلاب لحظه‌ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

بهروزی عنوان کرد: امروز در بخش‌های غربی استان قزوین، میزان بارش‌ها بیشتر خواهد بود و فردا چهارشنبه نیمه شمالی استان تحت تأثیر بارش‌های شدید لحظه‌ای قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: احتمال برخورد صاعقه، پدیده غبار محلی، لغزنده بودن سطح جاده‌ها و وارد شدن خسارت به سازه‌های سست به دلیل وزش باد‌های لحظه ای، دور از انتظار نخواهد بود.

بهروزی توصیه کرد تا فردا، با توجه به وزش شدید باد و برخورد صاعقه، کوهنوردان از صعود به ارتفاعات و دامداران از چرای دام در ارتفاعات و دامنه کوه‌ها خودداری کنند و با توجه به احتمال سیلابی شدن مسیل ها، مردم استان به هیچ‌وجه در حاشیه رودخانه‌ها ارتزاق نکنند.

استان قزوین جاده رعد و برق وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر