کد خبر: 1081194 A

به دلیل کاهش بارندگی ها رخ داد؛

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تولید حبوبات به دلیل کاهش بارندگی ها در پاییز پارسال و بهار امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین تورج بنیادی با اعلام این خبر گفت: سال جاری پیش بینی می کنیم بین ۶ تا ۷ هزار تن حبوبات شامل عدس و نخود در مزارع دیم استان قزوین برداشت شود که این رقم سال قبل بیش از ۱۰ هزار تن بود.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۳۵ هکتار از مزارع دیم استان قزوین به کشت عدس و نخود اختصاص یافته بود،افزود: برنامه ابلاغی سطح زیر کشت سال زراعی جاری از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای کشت این محصولات در استان ۲۰ هزار هکتار بوده است.

بنیادی تصریح کرد: امسال چهار هزار و ۷۳۵ هکتار از مزارع دیم استان به کشت نخود اختصاص یافته که نشانگر تحقق ۹۵ درصدی برنامه ابلاغی وزارتخانه بوده و همچنین ۱۲ هزار و ۳۶۵ هکتار نیز کشت عدس به ثبت رسیده که معادل ۸۳ درصد برنامه ابلاغی وزارتخانه است.

وی همچنین گفت: از دیگر حبوبات زیر کشت در استان قزوین باید به لوبیا اشاره کرد که سطح زیر کشت آن حدود ۸۰۰ هکتار است که مزارع آبی را شامل می شود و بیشتر مختص به بخش های الموت غربی و الموت شرقی قزوین است.

استان قزوین جهاد کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه حبوبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر