کد خبر: 1081181 A

معاون امور عمرانی استانداری قزوین:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: تفکرات سیاسی و جناحی که در دوره پنجم شورای شهر غالب بر انتخاب افراد اصلح شد شهر را از نظر مدیریت شهری دچار مشکلات متعددی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فرخزاد در خصوص اهمیت شوراها در شرایط کنونی با اعلام این خبر گفت: آنچه که امروز شهرها به آن نیاز دارد، روی کار آمدن نیروهایی خدوم و متخصص است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین افزود: مردم در انتخابات پیش رو، می بایست تجربه، تخصص و سابقه کار اجرایی افراد در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و مدیریت شهری را ملاک انتخاب خود قرار دهند تا شهرها در دوره بعد بدرستی مدیریت شوند.

فرخزاد تصریح کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، باید فارغ از هرگونه نگاه سیاسی، جناحی و رنگ بندی های تعریف شده؛ صورت گیرد و بدون تردید نگاه های سیاسی به شهر آسیب می زند.

وی یادآورشد: تفکرات سیاسی و جناحی که در دوره پنجم شورای اسلامی شهر غالب بر انتخاب افرادی اصلح و کاردان شد به نوعی شهر را از نظر شهرسازی و مدیریت شهری دچار مشکلات متعددی کرد و عملکرد مثبتی از خود بر جای نگذاشت و بودجه های  محدود شهرداری بر اساس اصول فنی  هزینه نشد.

فرخزاد با اشاره به تعداد ثبت نام کنندگان این دوره هم گفت: بر اساس گزارش ستاد انتخابات استان در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر استان قزوین ۹۵۲ داوطلب در ۲۸ شهر استان به رقابت خواهند پرداخت که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها زن هستند.

این مسئول بیان کرد: استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط در برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ نفر داوطلب ثبت نام کردند.

انتخابات شورای اسلامی شهر مشکلات معاون انتخابات شوراها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر