کد خبر: 1080892 A

مجمع خیرین کارآفرین با هدف تکمیل زنجیره اشتغالزایی در استان راه‌اندازی شد و رسمآ فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در آیین گشایش مجمع خیرین کارآفرین، گفت: راه‌اندازی این مجمع ۱۰ سال در حال پیگیری بود اما نباید با تصمیم عجولانه کار سطحی انجام می‌گرفت.

مختاری با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی موضوعاتی چون؛ آموزش، اشتغال، بازاریابی و فروش موضوعاتی مهم تلقی می شود، افزود: برای تکمیل این زنجیره کار باید از ریشه انجام شود که کارآفرینی ریشه و تنه اصلی این درخت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: دولت، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای متولی در حوزه اشتغال وظایف خود را انجام می‌دهند اما در زمینه اشتغال در استان فارس نبود وجود مجمع خیرین همواره احساس می‌شد.

مختاری ادامه داد: در این مجمع نیز افرادی باید مدیریت و هدایت کار را به دست می‌گرفتند که دغدغه اجتماعی و کار خیر اصولی را داشته باشند که تیم کنونی و در راس آن مدیرعامل مجمع خیرین کارآفرینی فارس این خصوصیات را دارند.

او به اهداف تشکیل مجمع خیرین کارآفرینی فارس هم اشاره کرد و گفت: تامین حداقل‌های مورد نیاز متقاضیان برای راه‌اندازی شروع مجدد یا ادامه فعالیت، ایجاد فرهنگ خوداتکایی، کار و تلاش و روحیه انفاق، ایجاد احساس کرامت انسانی و مفید بودن در جامعه توسط خیرین، بالابردن سطح تولید در حد ظرفیت موجود در واحدهای اقتصادی استان، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و سازمان‌های متولی، بهره از ظرفیت خیرین، برنامه ریزی و سازمان دهی برای جذب کمک‌های نیک اندیشان و دستگاه‌های اجرایی و نحوه استفاده از این کمک‌ها، حضور، مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای ایده‌ها و طرح‌های کاربردی و کارآفرینانه برای تجاری سازی و تکمیل چرخه ایده تا محصول ازجمله اهداف تاسیس این مجمع بوده است.

مختاری عنوان کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس نیز باید در حوزه آموزش کارآفرینی به مجمع خیرین کارآفرینی استان کمک کند.

 

استفاده از ظرفیت اشتغال دولت کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر