کد خبر: 1080795 A

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در فروردین سال جاری نسبت به اسفند سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، رامین آذری  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تعداد پروازهای (نشست و برخاست) انجام شده فرودگاه تبریز در فروردین سالجاری ۸۹۳ مورد بود در حالیکه در اسفند سال گذشته ۸۵۷ پرواز از این فرودگاه انجام شده بود.

وی اظهار کرد: در فروردین امسال ۸۲ هزار و ۸۱۵ مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده که این تعداد نیز نسبت به اسفند سال گذشته که ۸۰ هزار و ۱۶۶ مسافر بود، سه درصد افزایش یافته است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد پروازهای خارجی این فرودگاه نیز از ۸۸ پرواز در اسفند ۹۹ به تعداد ۱۰۲ پرواز در فروردین سال جاری و تعداد مسافر جابجا شده در همین مدت به ترتیب از ۱۱ هزار و ۲۱۵ نفر به ۱۳ هزار و ۴۱۷ رسیده که این آمارها نشان از افزایش ۱۶ درصدی در تعداد پروازها و ۲۰ درصدی در بخش جابجایی مسافر بین المللی است.

آذری ادامه داد: هم اکنون شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، آتا ایر، ماهان، ایران ایرتور، قشم ایر، معراج، آسمان، سپهران، ترکیش ایر، کاسپین و کیش ایر در مسیرهای داخلی و خارجی پروازهای خود را از فرودگاه تبریز انجام می دهند.

آذربایجان شرقی فرودگاه قشم ایران ایرتور هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر