کد خبر: 1080561 A

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خروج هرنوع علوفه دامی از محل تولیدات استان به خارج از استان ممنوع است.

به گزارش ایلنا، ، پرویز بستانچی در تشریح این خبر گفت: باتوجه به شرایط خشکسالی پیش آمده و کمبود احتمالی علوفه برای دامداران و عشایر استان، این سازمان با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی ،در راستای پشتیبانی و حمایت از تولید و تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دامداران استان شامل جو ،کاه کلش، از محل تولیدات داخل استان تا اطلاع ثانوی خروج هرنوع علوفه دامی به خارج از استان ممنوع اعلام می شود.

بستانچی افزود: باتوجه به گزارشهای رسیده  مبنی بر حضور دلالان و افراد سودجو و خرید کاه و کلش خارج از عرف و انتقال آن به خارج از استان به کشاورزان و زارعین عزیز توصیه می گردد به منظور حمایت از دامداران داخل استان از فروش کاه و کلش به اینگونه افراد خودداری کنند.

وی تصریح کرد: تمام خودروهایی که علوفه قاچاق حمل می کنند توقیف و بار مربوطه به انبار جهاد کشاورزی انتقال داده می شود و در زمان مقتضی بر اساس دستورالعمل‌ها به دامداران بر اساس نرخ مصوب جهت استفاده تحویل داده می شود.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد:جابجایی علوفه در داخل استان و بین شهرستانها از این قاعده مستثنی بوده و بلامانع است.

 

خشکسالی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ممنوعیت خروج علوفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر