کد خبر: 1080452 A

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: طرح آمایش 58 هزار تبعه خارجی در قزوین آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، بهمن عشایری با اعلام این خبر گفت: بیش از ۵۸ هزار تبعه خارجی مجاز و غیر مجاز در استان قزوین سکونت دارند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین افزود: طرح آمایش مرحله ۱۶ اتباع خارجی و تمدید مدارک اقامتی اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش و هویت معتبر در استان قزوین آغاز شده و به مدت چهار ماه ادامه دارد.

عشایری بیان کرد: با توجه به این موضوع، کلیه اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش ۱۵ و اتباع عراقی دارای کارت هویت ۱۴ باید به دفاتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان مراجعه کنند.

وی در رابطه با اهداف اجرای طرح آمایش اتباع کشورهای مورد نظر، افزود: آمایش اتباع خارجی در واقع بروزرسانی آمار و اطلاعات اتباع خارجی و توزیع مناسب جمعیت آنان در پهنه سرزمین ایران است که به هماهنگی و برنامه‌ریزی در عرصه های متفاوت و خدمات رسانی توسط دستگاه های مختلف نیاز دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در استان قزوین در مجموع ۶ دفتر خدمات اقامت و اشتغال وظیفه اجرای طرح آمایش ۱۶ را به عهده دارند، اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و نگرانی از احتمال ابتلا مراجعان، این طرح فقط با حضور سرپرست خانوار و از طریق اطلاع رسانی توسط دفاتر و بر اساس نوبت دهی انجام می شود.  

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: اتباع خارجی در زمان مراجعه به دفاتر کفالت علاوه بر مدرک اقامتی قبلی خود باید هزینه‌های مربوط به تمدید کارت آمایش و پروانه اشتغال را بر اساس مصوبات قانونی مراجع ذیربط پرداخت کنند.  

وی خاطرنشان کرد: همزمان با اجرای طرح آمایش، مجوز اشتغال به کار نیز در دفاتر انجام می شود و افرادی که مشمول دریافت مدارک موقت اشتغال هستند می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

عشایری همچنین در رابطه با آمار حضور اتباع خارجی در قزوین ابراز کرد: در استان دو بخش مرکزی و کوهین از توابع شهرستان قزوین برای حضور، اقامت و اشتغال اتباع خارجی موصوف مجاز هستند که در مجموع از ۵۸ هزار اتباع خارجی در استان ۱۶ هزار نفر از آنان پناهنده دارای کارت آمایش و ۱۰ هزار نفر دارای گذرنامه و مابقی غیر مجاز می باشند.

وی گفت: همچنین بیش از پنج هزار دانش‌آموز و بیش از ۲ هزار دانشجوی خارجی در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی استان قزوین تحصیل می کنند.

آموزش عالی استان قزوین اشتغال ایران خدمات رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر