کد خبر: 1080228 A

دادستان آذربایجان شرقی:

دادستان مرکز آذربایجان شرقی گفت: طی سال گذشته 342 زندانی با جمع آوری 85 میلیارد ریال و باتسهیلات بانکی 40 میلیارد ریالی، آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کلیبر، بابک محبوب علیلو در جشن گلریزان شهرستان کلیبر با اشاره به اقدامات انجام شده درباره طرح کاهش جمعیت کیفری و ساماندهی زندانیان بر اساس سیاست‌های تحولی قوه قضاییه، اظهار کرد: با توجه به این موضوع اولویت اصلی دستگاه قضایی فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی که بزهکار محسوب نمی‌شوند، برای بازگشت به کانون خانواده است.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه اصلی حبس زندانیان، اصلاح، بازسازگاری اجتماعی مجرمین و فراهم کردن مسیر بازگشت عزتمندانه آنها به جامعه است.

دادستان مرکز آذربایجان شرقی با بیان این‌که در ارتباط با آزادسازی زندانیان غیر عمد  ومحکومین مالی در سنوات  گذشته توسط دستگاه قضایی استان و ستاد دیه اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: در سال 1398تعداد 422 زندانی با چهار میلیارد و 900 میلیون تومان و در سال گذشته نیز 342 زندانی با هشت میلیارد و 500 میلیون تومان و باتسهیلات بانکی چهار میلیارد تومانی آزاد شدند که این تعداد آزاد سازی در بین استان‌ها رتبه متمایزی را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: در سال 1399 حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان با کمک خیرین و اداره کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان برای تامین بسته معیشتی ولباس ومایحتاج خانواده های زندانی استان اختصاص داده شد.

 علیلو اضافه کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط ستاد دیه آذربایجان شرقی ۳۵۰ زندانی نیازمند در استان وجود دارد که حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بدهی دارند و اگر مبلغ ۱۲ میلیارد تومان جمع آوری شود، امکان آزادی این زندانیان فراهم می شود.

آذربایجان شرقی جامعه دستگاه قضایی قوه قضاییه دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر