کد خبر: 1080168 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه تا پایان دولت تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند،گفت: طی یکماه آینده هشت سایت مخابراتی استان همدان وارد مدار می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح سایت‌های مخابراتی استان همدان به تلاش‌های انجام شده برای اتمام پروژه‌های در دست اجرا اشاره کرد و گفت: با تکمیل این پروژه‌ها پوشش شبکه ملی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان به ۹۸ درصد رسید ضمن اینکه هشت سایت مخابراتی دیگر در دست بهسازی است و به‌زودی وارد مدار می‌شود.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه در دو ماه اخیر ۲۶۴ روستا را با ۱۶۷ میلیارد اعتبار به شبکه اینترنت متصل شدند، ادامه داد: مدیران استانی با نظم و برنامه مثال زدنی کارهای نصب و راه‌اندازی این سایت‌ها را انجام دادند که همراه اول بار اصلی توسعه را با مشکلاتی مانند کمبود تجهیزات به عهده داشت اما پشتیبانی مناسبی انجام دادند و شرکت ایرانسل نیز با وجود زمان کمی که داشت، تلاش زیادی انجام داد.

عقب‌مانده‌ترین پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل مشکلاتی که در تأمین تجهیزات به وجود آمد ۴۵ روز در اجرای این طرح تاخیر داریم.

آذری جهرمی با بیان اینکه طی یک‌ماه آینده هشت سایت مخابراتی استان همدان وارد مدار می‌شود و با این اقدام ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی متصل خواهند شد؛ عنوان کرد: عقب‌مانده‌ترین پروژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل مشکلاتی که در تامین تجهیزات به وجود آمد ۴۵ روز در اجرای این طرح تاخیر داریم.

وی بااشاره به اینکه اتصال یک‌هزار و ۲۰۰ روستا از سه هزار و ۷۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان باقی مانده بود که ۴۰۰ روستای آن به شبکه ملی متصل شد و ۸۰۰ روستا باقی مانده که تا پایان دولت به شبکه ملی متصل خواهند شد، عنوان کرد: مقرر بود تا آخر اردیبهشت ماه این پروژه‌ها به اتمام برسد که با توجه به مشکلات پیش آمده در تامین تجهیزات سعی می شود تا پایان دولت تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به حضور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و اظهار کرد: با ایجاد شرایط مناسب زیرساخت های لازم برای حضور حداکثری مردم را در انتخابات ۱۴۰۰ فراهم خواهد شد.

همدان، نخستین استانی است که پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت دارد

آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه همدان، نخستین استانی است که پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت دارد البته کارهای مهم‌تری مانده که باید در سراسر کشور انجام شود، اظهار کرد: یکی از دعواهای کاندیداها بر سر حوزه ارتباطات است چراکه آینده کشور ما و دنیا وابسته به فضای مجازی است و باید کاندیداها در رابطه با آن برنامه خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه محدودیت فضای مجازی دیگر قابل اعمال نیست، عنوان کرد: اگر گفتمان روی محدودیت و عدم محدودیت بماند یعنی پس‌رفت کردیم و نگاه رهبری به این فضا نیز نگاه فرصت محوری بوده و تهدیدات با استفاده از فرصت‌ها دفع می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه همواره باید از فرصت‌ها بهره برد و به فکر توسعه بود چراکه ارتباطات عرصه پراهمیتی شده و در حال حاضر عرصه‌ قضاوت مردم است، عنوان کرد: اگر کسی مسئولیت قبول می‌کند نباید به فکر منافع شخصی باشد و باید پای حرفی که زده بایستد.

 

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان انتخابات پوشش دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر