کد خبر: 1080028 A

در گفت و گو با ایلنای البرز اعلام شد؛

مدیرکل مدیربت بحران استانداری البرز از حادثه ریزش تونل و کشته شدن دو‌ کارگر در پروژه در حال ساخت قطعه دوم اتوبان تهران- شمال خبر داد.

محمدرضا فلاح نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به ریزش ناگهانی سنگ در جاده کرج_چالوس اظهار داشت: این اتفاق، ساعت ۱۴ روز شنبه اول خردادماه جاری به دلیل ریزش سنگ از بالای تونل در حال ساخت قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال، حادث شد که باعث شد دو کارگر پروژه، جان خود را از دست داده و یک کارگر دیگر دچار جراحت سطحی شود.

وی با عنوان اینکه این کارگرها به عنوان راننده و هدایت کننده بیل مکانیکی پروژه بودند، ادامه داد: حادثه در حین انجام عملیات پروژه اتفاق افتاده است که هر دو کارگر ایرانی غیر بومی در دم جان خود را از دست دادند.

فلاح نژاد گفت: با توجه به حجم قابل توجه ریزش سنگ، عوامل نیروی انتظامی، فرمانداری و بخشداری آسارا، هلال احمر، اورژانس و سایر عوامل طی عملیات امداد و نجات، پیکر بی جان یکی از کارگران را حدود ساعت ۲۲ شب کشف کرد.

فلاح نژاد که در محل حادثه حضور داشت به خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر علت حادثه مشخص نیست و برای تحقیقات بیشتر لازم است از فردا مراجع قضایی و انتظامی و وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظر پروژه، پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: در ارتباط با لزوم رعایت موارد امنیتی و داشتن لوازم ایمن کارگران، پیمانکار مسئولیت کامل داشته و کارفرما برای رعایت آن، نظارت دارد.

فلاح نژاد گفت: این عملیات به دلیل اجرای ساخت قطعه دوم آزادراه که از شهرستانک آغاز شده و تا مازندران ادامه دارد، ترددی وجود ندارد و خللی در موضوع تردد ایجاد نخواهد شد.

وی تاکید کرد: دلایل حادثه بوقوع پیوسته در حال بررسی است و‌ مسئولان مربوط همراه با پیمانکار پروژه در محل حضور دارند.

عملیات امداد و نجات حادثه ریزش تونل 

مهرداد بابایی، رئیس مرکز اورژانس البرز در ارتباط با این حادثه گفت: ساعت ۱۴:۲۸ ظهر شنبه ۱ خرداد ماه، ریزش تونل در محدوده روستای کوشکک جاده چالوس به اورژانس البرز اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله ۲ دستگاه آمبولانس اورژانس، ۱ دستگاه اتوبوس و ۱ فروند بالگرد به محل اعزام شد.

بابایی با عنوان اینکه در این حادثه ۱ نفر آقا ۳۵ ساله مصدوم شده بود که به بیمارستان شهید مدنی انتقال یافت، اظهار داشت: متاسفانه ۲ نفر کارگر نیز که در زیر آوار مدفون شده بودند، جان خود را از دست دادند.

 

جاده چالوس حادثه کارگری مدیریت بحران استان البرز ریزش سنگ محمدرضا فلاح نژاد قطعه دوم پروژه تهران شمال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر