کد خبر: 1079894 A

مدیرعامل شرکت گاز البرز خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: در راستای نگهداشت شبکه و ارتقای ضریب ایمنی، بیش از 10هزار کیلومتر شبکه گاز طبیعی و تجهیزات و تاسیسات در سال 99 مورد نشت یابی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا از البرز، حسین تقی نژاد با اشاره به نشت یابی بیش از 10 هزار کیلومتر شبکه گاز طبیعی در سطح استان البرز، اظهار کرد: نشت یابی از شبکه های گازرسانی، تجهیزات، تاسیسات و انشعابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این امر موجب جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی، اثرات مخرب زیست محیطی و از همه مهم تر جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در این زمینه می شود.

وی ادامه داد: شرکت گاز استان البرز در سالی که گذشت، نشت یابی از خطوط گاز و تاسیسات را یکی از اولویت های کاری خود دانسته و نسبت به اجرای آن  اهتمام ویژه ای ورزید.

تقی نژاد با اشاره به توانمندی کارکنان شاغل در واحد بازرسی فنی شرکت گاز استان البرز گفت: واحد بازرسی فنی شرکت گاز استان البرز با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه‌های نشت یاب و تیم های مجرب نشت یابی، کنترل و پایش را به صورت منظم و دوره ای انجام می دهند که علاوه بر انجام  بیش از 10هزار کیلومتر نشت یابی از خطوط تغذیه و توزیع؛ نشت یابی از 400 هزار انشعاب،  اتصالات مشترکین، تأسیات مشترکین صنعتی، کشف 1600 محل نشت زیر زمینی، و همچنین کشف قریب به 7000 نشت درجه یک فوقانی در سال کاری 99 است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در ادامه، تصریح کرد: پس از شناسایی موارد نشتی توسط تیم های فنی کنترل نشت گاز، موارد نشتی و مخاطره آمیز از طریق سامانه مدیریت نشت یابی در اسرع وقت به واحد بهره برداری و تعمیرات اعلام تا نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام کنند.

تقی نژاد در پایان، ضمن تاکید بر اهمیت موضوع، یادآور شد: عملیات نشت یابی می بایست با دقت و برنامه ریزی مدون و توجه ویژه صورت پذیرد و این یعنی نگاه جدی به موضوع نگهداشت شبکه، حفظ جان و مال مجاورین شبکه و تاسیسات و خدمات رسانی مطلوب و اجرای دقیق نشت یابی جزء اولویت های ضروری است.    

نشت گاز شرکت گاز استان البرز حسین تقی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر