کد خبر: 1079863 A

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد:

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر ضرورت اجرای طرح شهرداری الکترونیک در ایام کرونا، گفت: اجرای طرح میزان مراجعات مردمی در ایام کرونا را به حداقل می‌رساند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد حسن عاقل منش در آیین رونمایی از پروژه هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری رشت با اشاره به اتمام رسیدن پروژه‌ها و چابک سازی سازمان شهرداری و اجرای پروژه‌ها و ایده‌های جدید، گفت: تحقق شعار شهر هوشمند در کمیسیون عمران شورا همواره مورد بحث بوده است و بهره برداری از این پروژه یک گام رو به جلو محسوب می‌شود.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به مزایای اجرایی شدن این پروژه، افزود: حذف تدریجی بلیط و رفتن به سمت شهر سبز و استفاده به موقع مردم از ناوگان اتوبوسرانی از جمله مزایای این طرح است.

وی با بیان اینکه از شهردار انتظار می‌رود که یکی از شهرداری‌ها را به صورت شهرداری الکترونیک استارت بزند عنوان کرد: مردم با این شرایط زمانی به ویژه در ایام کرونا به تحقق این امر نیازمند هستند تا مراجعات به شهرداری‌ها به حداقل برسد.

ضرورت پیشگیری از کند شدن روند اجرای طرح‌های شهرداری

رضا رسولی دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در پرداخت الکترونیک را از ضروریاتی دانست که اجرای آن سال‌ها با بن بست مواجه بود و افزود: تنها چند مجموعه در کشور این طرح را اجرایی کرده‌اند و سرمایه‌ای برای شهر رشت محسوب می‌شود.

محمد حسن علیپور دیگر عضو شورای شهر رشت نیز با اشاره به انتقادات مطرح شده پیرامون روند هوشمندسازی، بیان کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی معمولاً پس از چند ماه روند سستی به خود می‌گیرد و باید از بروز چنین اتفاقی جلوگیری شود.

اجرای طرح پرداخت هوشمند در تاکسی‌ها و مینی بوس‌های شهر رشت

نماینده مؤسسه اجرای این طرح در استان گیلان با بیان اینکه با راه اندازی این سامانه شهروندان در بازه‌های کوتاه‌تر مبالغ کمتری پرداخت می‌کنند، بیان کرد: این طرح در ۳۵ دستگاه اتوبوس شهر رشت اجرایی شده و قرار است تا پایان تابستان مینی بوس‌ها را نیز مجهز به این سیستم کنیم.

رضا سلمانی اضافه کرد: در صورت استقبال و همکاری نهادهای مربوطه می‌توان تاکسی‌های شهر رشت را نیز به سیستم پرداخت هوشمند مجهز کرد.

لازم به ذکر است، طرح «کیف پول شهروندی جیب» پروژه هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری رشت با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی و شهرداری و شورای شهر رشت اجرایی شده است.

اتوبوس الکترونیک شورای شهر شهرداری طرح میزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر