کد خبر: 1079802 A

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: در گروه صنعتی ایران‌خودرو حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل قراردادشان از نوع پیمان‌کاری است و با مصوبات اخیر مجوز لازم برای تبدیل وضعیت ماهانه ۱۲۰ نفر از این پرسنل گرفته شده تا ظرف ۲ سال آینده هیچ پرسنل پیمانی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، فرشاد مقیمی در مراسم تبدیل وضعیت ۵۰ نفر از نیروهای پیمانی شرکت اگزوز خودرو خراسان در نیشابور افزود: برای توسعه کارخانه اگزوز نیشابور سرمایه ثابت آن از ۲۰ میلیارد تومان به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت که تشریفات قانونی آن در شرکت یاپکو و مجموعه ایران‌خودرو انجام و مجمع هم برگزار شده و به دنبال تشریفات قانونی آن در اداره ثبت شرکت‌ها هستیم و یکی از نکات اساسی در این بخش تامین سرمایه در گردش مورد نیاز است که بخش از آن از طریق ایران‌خودرو و بخش دیگر از طریق تسهیلات استانی باید تامین شود.

وی اظهار داشت: طی ۲ماه گذشته ۱۷۶ درصد رشد تولید داشته‌ایم که نشان می‌دهد برنامه‌ها براساس سیاست‌گذاری‌ها سال جدید انجام شده و مورد توجه قرار دارد.

وی اعلام کرد: افزایش ظرفیت خطوط تولیدی برای ارائه بهتر خدمات پس از فروش و رساندن بخشی از آن به بازار صادرات هدف‌گذاری شده و در این بخش حدود ۵۰۰هزار یورو در نظر گرفته شده که با ارسال این‌ محموله حدود ۳۰هزار یورو عملکرد ظرف ۲ماه گذشته محقق می‌شود و تا پایان سال تا سقف ۵۰۰هزار یورو می‌رسد و در این بخش تاکنون حدود ۱۹ و نیم‌میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: امروز در شهرستان نیشابور در شرکت تولیدی اگزوز سه هدف عمده برآورده شد که شامل راه‌اندازی ظرفیت‌های جدید خطوط تولید در قالب سیاست‌های محوری وزارت صمت مبنی بر تحقق بخشی ساخت داخل در تولیدات صنعتی به خصوص صنایع خودرو و لوازم خانگی می‌شود.

محسن صالحی‌نیا افزود: در همین چارچوب راه‌اندازی خطوط جدید مربوط به تولیدات ایران‌خودرو در مجموعه اگزوز خودرو نیشابور در دستور کار قرار دارد و امروز تغییر وضعیت پرسنل اگزوز خودرو در شرایط و نحوه استخدام و بهبود شرایط هم کلید خورد تا به مرور این شرایط فراهم شود.

وی اظهار داشت: ارسال نخستین محموله تولیدات صادرات محور از دیگر برنامه‌ها بود و همه اینها در قالب رونق تولید در قالب سیاست‌های حمایتی دولت محقق می‌شود و نیشابور با دارا بودن چندین شهرک صنعتی از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنایع تولیدی برخوردار است که در سال رونق تولید برای تحقق تولید بیشتر باید مانع‌زدایی شود.

مدیر عامل گروه صنعتی تولید قطعات اتومبیل ایران گفت: امروز در برنامه راه‌اندازی خطوط جدید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خط تولید یدک ما را افزایش یافته و برای این خط و خط رنگ یدک ۷۹ نفر استخدام و مشغول به کار شده اند.

سعید رضاپناه افزود: مطابق پیش بینی ها بازگشت سرمایه آن طی ۹ ماه انجام خواهد پذیرفت و ارزش پروژه ما ۵۰۰ میلیون یورو می باشد.

وی اظهار داشت: صادرات در محموله های مختلف به عراق صورت خواهد پذیرفت که امروز با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل ایران‌خودرو شاهد ارسال دومین محموله صادراتی به عراق با ارزش ۳۵ هزار یورو هستیم.

ایران ایران خودرو خدمات پس از فروش سرمایه معاون وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر