کد خبر: 1079650 A

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران در سال جاری به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران به ریاست حسن محمدزاده، فرماندار شهرستان چالدران و با حضور خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‎های عمومی آذربایجان‌غربی؛ در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه از سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر گسترش دامنه ارائه خدمات کتابخانه های عمومی خبر داد و اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی خود را مبنی بر استقرار کتابخانه عمومی در شهرهای بدون کتابخانه و روستاهای پرجمعیت به عنوان یک پایگاه فرهنگی و مطالعاتی با هدف افزایش میزان دسترسی به کتاب اعلام می کند.

معصومی از رویکرد اجتماعی کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از اهداف این پایگاه فرهنگی در سال جاری یاد کرد و افزود: کتابخانه های عمومی افزون بر رسالت ذاتی خود با برنامه های فرهنگی ترویجی کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی در راستای بهتر کردن جایگاه کتابخانه ها و همچنین تربیت شهروند مسئول تلاش خواهد کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی به تعطیلی کتابخانه های عمومی ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت:  با اجرای برنامه های فرهنگی بصورت مجازی و همچنین اجرای طرح کتاب پیک سعی شده است ارتباط بین کتابخانه های عمومی و مراجعین به این مراکز فرهنگی را حفظ کنیم.

حسن محمدزاده فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران نیز در این جلسه بر لزوم فراهم کردن بسترهای اشتیاق به کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و افزود: ارتباط بیشتر کتابخانه های عمومی با ظرفیت ها و پتانسیل های که در شهرستان مستقر هستند در این راستا کارساز خواهد بود.

محمدزاده در ادامه از طرح استقرار کتابخانه های عمومی در روستاهای پرجمعیت با هدف افزایش میزان دسترسی به کتابخانه های عمومی استقبال نمود و افزود: اداره کتابخانه های عمومی با همکاری بخشداری و دهیاران در اسرع وقت نسبت به شناسایی اماکن و روستاهای مستعد اقدام کنند.

فرماندار چالدران، در خاتمه بر اهمیت استفاده از پتانسیل خیرین در راستای تجهیز امکانات و غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی چالدران اشاره کرد و گفت: با راه اندازی پویش های مجازی و اطلاع رسانی برای جذب کمک خیرین می توانیم گام های بلندی در راستای رونق و شکوفایی کتابخانه های عمومی برداریم.

سجاد پولادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالدارن گزارشی از عملکرد یک ساله فعالیت های این اداره در سال ۹۹ و نتایج مصوبات جلسه قبلی انجمن ارائه کرد.

برگزاری جلسه با حضور فرماندار و بنیاد علوی جهت رسیدگی به تعهدات بنیاد در قبال کتابخانه های عمومی شهرستان چالدران، شناسایی روستاها و اماکن مستعد استقرار کتابخانه عمومی یا دفاتر پیشخوان کتابخانه روستایی توسط کتابخانه های عمومی و بخشداران، ارائه طرح پیشنهاد جانمایی کتابخانه گردشگری در مجموعه سیاحتی و گردشگری سیدصدرالدین توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان از از مهم ترین مصوبات جلسه بود.

شهروند فرماندار کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر