کد خبر: 1079645 A

معاون بهبود تولیدات گیاهی استان خبرداد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۷۰ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان عمدتا در بخش طارم سفلی، علیه آفت ملخ مراکشی سمپاشی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مجید اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: تاکنون ۷۰ هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان عمدتا در بخش طارم سفلی از سوی کارشناسان حفظ نباتات این دستگاه علیه آفت ملخ مراکشی ردیابی و پایش شدند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: از این مقدار تاکنون عملیات سم پاشی در ۲۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از کانون های آلوده به آفت ملخ مراکشی در استان به انجام رسیده که عمدتا مربوط به طارم سفلی است.

اسماعیلی با اشاره به استفاده از توان و تجهیزات حوزه حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برای مقابله با آفت یاد شده،  اظهار کرد: در حال حاضر کار مقابله با ملخ مراکشی در اراضی کشاورزی استان رو به پایان و سم پاشی علیه ملخ هایی که به مرحله رشد و بالدار شده اند، رسیده است.

وی با بیان اینکه عملیات مقابله با آفت ملخ مراکشی و سم پاشی علیه آن در اراضی کشاورزی استان قزوین امسال نسبت به سال های اخیر از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است ، افزود: سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۰۰ هکتار و سال ۹۸ نیز ۱۰ هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع استان علیه این آفت سم پاشی شده بودند. 

این مسئول افزود: ملخ مراکشی در صورت عدم مبارزه موثر می تواند مزارع و حتی باغ های سرراه خود را تا مرز نابودی پیش ببرد.

وی بیان کرد: ملخ مراکش از سرعت بالای تخم گذاری و تکثیر برخوردار است و در صورت عدم مقابله با آنها به شکل دست جمعی به مزارع هجوم می آورند و می توانند امنیت غذایی جامعه را با اخلال روبرو کنند.

رشد سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی مراکش معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر