کد خبر: 1079516 A

مدیرعامل ایران خودرو:

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: بیش از ۸۰ درصد قطعات مورد نیاز کشور در حوزه صنعت خودرو با استفاده از ظرفیت‌های داخلی تولید می‌شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید از کارخانه تولید کابل خودرو در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تعریف طرح‌های خودکفایی هم اینک ۱۰۰ قطعه مورد نیاز خودروهای کشور که از طریق واردات تامین می‌شد به تولید داخلی رسیده است.

وی با اشاره به ارتباط شرکت ایران خودرو با ۶۵۰ سازنده مرتبط با صنعت خودروسازی در سراسر کشور ادامه داد: به منظور جهش تولید، نهضت ساخت و تولید که از سیاست‌های اصلی کشور است در این شرکت نیز با حمایت سازمان ایدرو در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو با اشاره به ظرفیت‌ کارخانه تولید کابل خودرو در سبزوار گفت: بخشی از سیم‌های رشته ای خودرو که در گذشته از خارج کشور وارد می شد امروز در شبکه این واحد صنعتی به مرحله داخلی سازی رسیده است.

وی افزود: مواد اولیه سیم‌های رشته ای خودرو مورد نیاز کارخانه کابل خودرو سبزوار از واحدهای صنعتی استان زنجان تامین و این سیم‌ها درکابل‌هایی که "ایران خودرو" نیاز دارد استفاده می شود که این فرایند  ۹۵ میلیون یوان صرفه‌جویی ارزی و جلوگیری از خروج ارز را در پی داشته است.

مقیمی با اشاره به داخلی سازی "دی.سی.موتورها" در کارخانه تولید کابل خودرو سبزوار ادامه داد: یکی از اساسی‌ترین  قطعات که در شبکه برق و الکترونیک خودروها مورد نیاز است موتورهای دی.سی است که بخش عمده آن در گذشته از خارج کشور وارد می شد.

استفاده از ظرفیت ایران خودرو خودرو صنعت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر