کد خبر: 1079437 A

ششمین کنگره انجمن‌های ارتوپدی شاخه‌های جنوب و مرکز کشور در شیراز از ۲۹ اردیبهشت ماه به میزبانی شیراز آغاز شده و امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش ایلنا سید امیر رضا مصباحی دبیر اجرایی کنگره انجمن‌های ارتوپدی شاخه‌های جنوب و مرکز کشور جمعه ۳۱ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران بیان کرد: از سال ۱۳۹۳ و به ابتکار انجمن ارتوپدی ایران شاخه فارس سالانه در پنج شهر شیراز، کرمان، اصفهان، اهواز و یزد و توسط انجمن ارتوپدی هر استان برگزار می‌شود که شیراز تاکنون میزبان اولین و ششمین کنگره بوده است.

رضا مصباحی ادامه داد: ششمین کنگره منطقه‌ای نیز قرار بود در بهار سال گذشته در شهر شیراز بصورت حضوری برگزار شود،ک که متاسفانه بدلیل پاندمی کووید۱۹ نهایتا با یک سال تاخیر و به صورت مجازی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های تیم علمی و اجرایی کنگره، مکانی مجهز به همه امکانات صوتی و تصویری، تجهیزات رایانه‌ای و اینترنتی در مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آماده‌سازی شد و با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی، تعداد ۱۲ نفر از نمایندگان انجمنهای ارتوپدی از استانهای اصفهان، یزد، خوزستان، کرمان، تهران و مازندران بعنوان میهمان مدعو درکنار جمعی از سخنرانان و گروه علمی-اجرایی کنگره در این مکان مستقر شده و به‌رغم دشواریهای فراوان، برنامه‌ای پربار و با کمترین اختلال برگزار شد.

دبیر اجرایی کنگره انجمن‌های ارتوپدی شاخه‌های جنوب و مرکز کشور خاطرنشان کرد: در حاشیه این کنگره، جلسه مشترک هیات مدیره انجمنهای ارتوپدی جنوب و مرکز تشکیل شد و مصوباتی در راستای برنامه‌های آتی و ارتقا علمی در این حوزه به تصویب رسید.

مصباحی با اشاره به حضور بیش از ۷۵ نفر از اساتید و متخصصین ارتوپدی از اقصی نقاط جهان در این کنگره، خاطرنشان کرد: متخصصین این حوزه در ششمین کنگره انجمن‌های ارتوپدی شاخه‌های جنوب و مرکز کشور در شیراز طی سه روز و در قالب هشت سمپوزیوم و هفت پانل به بحث و تبادل نظر پیرامون تازه‌ترین و چالش‌برانگیزترین مباحث ارتوپدی می‌پردازند.

وی ابراز امیدواری کرد که با کنترل هرچه سریعتر همه‌گیری کووید-۱۹ در سالهای آینده ساهد برگزاری حضوری این مجددا کنگره باشیم.

 

انتهای پیام/
ایران دانشگاه علوم پزشکی رایانه رشد یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر