کد خبر: 1079139 A

با سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی؛

استاندار هرمزگان گفت: مجتمع نمونه گردشگری با سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی، توسط کنسرسیومی متشکل از چند شرکت بزرگ داخلی در بندرلنگه ایجاد می شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فریدون همتی اظهار کرد: این طرح با کاربری‌های مختلف شامل اقامتی، کشاورزی، پرورش ماهی در دریا، پرورش مروارید و تفریح های هوایی و دریایی، با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومانی کنسرسیومی متشکل از چند شرکت بزرگ داخلی مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، این مجتمع در حدفاصل بندر آفتاب و چیروئیه بندرلنگه احداث خواهد شد و پیش از این معاونت اقتصادی استانداری برآورد کارشناسی خود را برای اجرایی شدن این طرح انجام داده است.

استاندار هرمزگان گفت: عملیاتی شدن این طرح می تواند تحول بزرگی را در غرب استان در حوزه اشتغال، درآمدزایی، گردشگری و فعال کردن ظرفیت های طبیعی پرجاذبه این منطقه که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در مجموعه اقتصادی و عمرانی استان، به دنبال فعال کردن ظرفیت های این‌چنینی در مناطق مختلف هرمزگان هستیم، گفت: بهره برداری از ظرفیت ساحل و بخش گردشگری در هرمزگان به تنهایی این قابلیت را دارد که مردم استان بتوانند با استفاده از این منابع خدادادی از یک درآمد پایدار و استاندار بهره مند شوند.

همتی تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی باید ظرف مدت زمان یک ماه، مجوزهای مربوط به ایجاد مجتمع نمونه گردشگری در بندرلنگه را صادر کنند و با توجه به اینکه سرمایه گذار این پروژه بدون نیاز به تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاری اقدام خواهد کرد، به محض اخذ مجوزها، بر اساس زمان بندی و در چند فاز عملیات اجرایی را آغاز خواهد کرد.

استاندار هرمزگان همچنین از برگزاری نشست هماهنگی به منظور امضای تفاهم نامه طرح بزرگ مجتمع کشت و صنعت پرورش میگوی مهرگان بندرلنگه در تهران خبر داد و گفت: این تفاهم نامه هفته آتی با مجموعه اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید با سرمایه گذاری چهار هزار میلیارد تومانی به امضا خواهد رسید.

همتی با بیان اینکه عملیاتی شدن این دو طرح بزرگ در بندرلنگه، می تواند تحول اساسی در این شهرستان و غرب استان به‌ وجود بیاورد، با اشاره به نامگذاری شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: همه دستگاه ها باید در مقام عمل این شعار را عملیاتی کنند که سرمایه گذاری ها در استان با روند مطلوب تری انجام شود و مدیران باید شعار سال را به عنوان دستورالعمل کاری ویژه سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: مجموعه دولت علاقه مند است این شعار را در ابعاد مختلف پیاده کند و به کارها سرعت دهد اما لازم است مردم نیز همکاری لازم را به مانند گذشته در اجرای طرح های سرمایه گذاری داشته باشند چرا که با مجموعه سرمایه گذاری‌ها در مناطق مختلف، مشکل اشتغال و معیشت مردم حل خواهد شد.

استاندار هرمزگان گفت: اولویت اصلی سال جاری، تکمیل برخی پروژه های بزرگ و نیمه تمام است که تا ساعات پایانی استقرار دولت با قوت ادامه خواهد یافت اما تسهیل روند سرمایه گذاری های جدید در استان نیز در کنار سایر اقدامات باید مورد توجه قرار بگیرد.

دولت سرمایه گذاری صنعت گردشگری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر