کد خبر: 1079085 A

همایش "رسانه و انتخابات ۱۴۰۰" امروز با حضور مسئولان ارشد و مدیران رسانه‌های خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، عباس محمدیان رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم آغازین همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش بسترسازی و کمک به ایجاد فضای مشارکت انتخاباتی حداکثری شهروندان، سلامت و امنیت انتخابات در سطح خراسان رضوی است.

او افزود: استاندار خراسان رضوی، معاون سیاسی امنیتی استانداری، رئیس‌کل دادگستری استان، فرمانده سپاه استانی امام رضا (ع)، فرماندار مشهد و مسئول دفتر هیأت نظارت شورای نگهبان در خراسان رضوی از مسئولان حاضر در همایش رسانه و انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی ادامه داد: اعضای قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی، مدیران و سردبیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات و فعالان فضای مجازی این استان از دیگر افرادی هستند که در همایش امروز حضور فعال و مشارکت دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهری و روستایی روز جمعه ۲۸ خرداد امسال بطور همزمان برگزار خواهد شد.

۲۴۷ نشریه چاپی، ۸۷ نشریه برخط، ۲۱ رسانه الکترونیک غیربرخط، پنج روزنامه، خبرگزاری‌های داخلی و خارجی و ۱۷ سرپرستی روزنامه‌های ملی در استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند.

دو هزار خبرنگار فعال در همین چارچوب در رسانه‌های خراسان رضوی اشتغال دارند که ۶۰۰ نفر آن‌ها در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت‌نام شده و ۱۵۰ نفر نیز از حمایت بیمه آن وزارتخانه بهره‌مند هستند.

شمار مجموع افرادی که در بخش‌های مختلف مرتبط با فعالیت رسانه‌ای از تولید، پشتیبانی تا توزیع در خراسان رضوی فعالیت دارند دو هزار ۴۰۰ نفر برآورد شده است.

خانه مطبوعات خراسان رضوی که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را در مشهد آغاز کرده هم‌اکنون ۱۸۲ عضو شامل خبرنگار، عکاس و گرافیست دارد.

انتخابات خراسان رضوی رسانه مشهد وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر