کد خبر: 1078707 A

رئیس صمت اردبیل خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از جریمه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی فروش اجباری کالا توسط شرکت های پخش در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا, رامین صادقی عنوان کرد: بر اساس گزارش های  واصله به ستاد خبری صمت استان مبنی بر فروش اجباری برخی کالاهای غیر ضروری مردم به همراه روغن مایع و روغن جامد، توسط برخی از شرکت های توزیع کننده روغن به صورت میدانی از وضعیت توزیع روغن مصرفی خانواده ها در سطح بازار بازدید به عمل آمد.

صادقی با بیان اینکه فروش اجباری هر کالایی با کالای دیگر خلاف قانون است، گفت: فروش اجباری کالا به همراه مایحتاج عمومی مردم بر اساس قانون نظام صنفی از مدت‌ها پیش در کشور ممنوع شده و در صورت عمومیت یافتن این مساله مردم و خواربار فروشان باید مراتب را به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت  در مرکز استان و شهرستان های تابعه اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان, موضوع از طریق اکیپ بازرسی سازمان بررسی شود.

رئیس سازمان صمت استان افزود: باید رفتار همه عوامل فروش، توزیع‌کنندگان و نمایندگی‌های عرضه مورد رصد قرار گرفته و از انجام تخلف موضوعی به‌ ویژه عرضه خارج از شبکه، فروش اجباری کالا و گران‌فروشی جلوگیری شود.

وی گفت: مسئولیت عملکرد همه عوامل پخش با واحدهای اصلی بوده و باید کنترل‌های لازم در این‌باره توسط این شرکت‌ها انجام شود.

صادقی خاطر نشان کرد: مطابق دستورالعمل ابلاغی سازمان حمایت، بازرسین سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت استان‌ و اصناف با برنامه‌ریزی مناسب و انجام بازرسی‌های موردی و مستمر، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر چگونگی فروش و توزیع  روغن خوراکی متمرکز کرده‌اند.

رئیس سازمان صمت استان تاکید کرد: بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با  نظارت لازم، با فروش اجباری کالاها همراه با روغن نباتی یا هر کالای دیگری به شدت مقابله و در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی می کنند.

صادقی یادآور شد: با توجه به شکایات متعدد درباره فروش اجباری کالا در کنار روغن در استان اردبیل، تخلف فروش اجباری کالا به همراه کالای دیگر, 4 شرکت پخش و فروشگاه زنجیره ای, کشف و پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: این شرکت ها و فروشگاه های زنجیره ای به واسطه فروش اجباری سایر اقلام در کنار روغن به میزان یک میلیارد و 400 میلیون تومان جریمه شده اند.

استان اردبیل سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان صنعت جریمه اردبیل فروش اجباری کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر