کد خبر: 1078677 A

وزیر راه و شهرسازی :

وزیر راه و شهرسازی گفت: ذوب آهن اصفهان در شرایط سخت تحریم، ایران را در جمع تولید کنندگان ریل دنیا قرار داد و هم اکنون ریل استاندارد این کارخانه در محورهای مختلف کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمد اسلامی در هفتمین کنفرانس بین المللی حمل و نقل ریلی در مهندسی راه آهن با اعلام این مطلب افزود: اولین هدف ما این بود که در راستای خودکفایی متعهدانه بایستیم و اجازه ندهیم که ریل و سوزن مورد نیاز کشور از خارج وارد شود. لذا شرکت‌ها و کارخانجات سازنده را حمایت و پشتیبانی کردیم و آنها کار را به نتیجه رساندند.

وی ادامه داد: اگر چه این تحقیقات ۲۰ سال به طول انجامیده بود، اما هم اکنون نتیجه‌اش این است که ریل در داخل کشور تولید می‌شود و برای پروژه‌های زیرساختی نصب و به بهره‌برداری می‌رسد.

اسلامی ضمن تاکید بر حمایت از تولید داخل خاطرنشان کرد: باید همه ما متعهد باشیم که صنعت حمل و نقل را در کشور توسعه دهیم و این توسعه باید در شان مردم ایران باشد.

وی افزود: حمایت از تولید داخل نقش بسزایی در توسعه راه آهن دارد،زیرا تفاوت در دانش و فناوری شکل می گیرد و برای توسعه پایدار راه آهن نیاز به حمایت از تولید داخل داریم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : با ریل گذاری که در خطوط راه‌آهن کشور انجام شده است ما از سال گذشته تا به حال در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه و نیز تا پایان خدمت دولت ۹۰۰کیلومتر ریل گذاری می کنیم که شش و نیم برابر معدل سال های گذشته است.

در ادامه  مدیرعامل راه‌آهن جمهورس اسلامی نیز گفت: با تکیه بر توان متخصصان و تولید کنندگان داخلی می‌توانیم در توسعه کمی و کیفی صنعت ریلی کشور گام های مهمی برداریم.

سعید رسولی ادامه داد: ارتباط صنعت با دانشگاه می‌تواند گره ها و مسایل را بگشاید،استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و در کنار آن فعالیت های مرکز جهادی پیشرفت و کارگروه های آن که اساتید دانشکده راه آهن هستند،محلی برای تلاقی نخبگی، صنعت و کارشناسان برای حل مسائل اولویت دار می باشد.

هفتمین کنفرانس بین المللی حمل و نقل ریلی در مهندسی راه آهن از بیست و هشتم اردیبهشت ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی،سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی،پیروز حناچی شهردار تهران، جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت،منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی دیگر از صاحب نظران صنعت ریلی ایران و سایر کشورها در محل دانشگاه علم و صنعت آغاز شد.

 

 

استاندارد اصفهان ایران ذوب آهن راه و شهرسازی ریل ذوب آهن اصفهان شرکت ذوب آهن اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر