کد خبر: 1078410 A

فرماندار رشت:

فرماندار رشت با اشاره به نقش غیرقابل انکار خانواده در ایجاد آسیب های اجتماعی گفت: جامعه سالم جامعه ای است که جز به جز پیکره اش از سلامتی برخوردار است.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان رشت، به آسیب های اجتماعی اشاره و اظهار کرد: شناسایی اقشار آسیب پذیر و اثرات آن یکی از راهکارهای مقابله و جلوگیری از پیشروی آسیب های اجتماعی در جامعه است.

 
فرماندار رشت با بیان اینکه شناخت از آسیب های اجتماعی برنامه ریزی و کنترل آن را برای متولیان و مسئولان مربوط سهل تر می‌کند، گفت: با شناسایی آسیب ها و اقداماتی که در این راستا  انجام می شود جامعه ما را از فضای نگران کننده برای متولیان امر خارج می کند.
 
وی افزود: از دلایلی که بررسی و حل مشکلات، پیرامونِ معضلات و آسیب های اجتماعی را در قالب یک کارگروه برگزار می کنیم این است که، به دلیل گستردگی جامعه هدف لازم است که کلیه دستگاه ها در حوزه مربوط به خود، این آسیب ها را مورد کارشناسی دقیق قرار داده و اقدامات اثرگذار را به طور مستقیم در جامعه زیرمجموعه خود اعمال کنند.
 
فرماندار رشت در ادامه خاطر نشان کرد؛  اگر بدنبال جامعه ای سالم هستیم باید سلامتی آن را از همه زوایا مورد بررسی قرار دهیم و به طور یقین زیربنای شکل گیری هر اجتماعِ دارایِ سلامت، خانواده است.
 

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر اینکه مشکلات جوانان را بشناسید و بعد به حل آسیب ها بپردازید، افزود: اگر در جامعه هم نشین با جوان نباشیم و باورها و واقعیت ها را نبینید، صرفا با نگاه دانشگاهی نظر دادند و کلاسیک عمل کردند مشکلات حل نمی شود.

 
وی به تاثیر گذاری مستقیم  اقتصاد در دوام زندگی اشاره و خاطر نشان کرد: اگر شغل مناسب نباشد و در آمد یک خانواده کفاف چرخش زندگی را ندهد، اعتقاد هم وجود داشته باشد زندگی پایدار مهیا نمی شود و ادامه زندگی با مشکلاتی روبه روبه رو خواهد بود. 
 
نماینده عالی دولت در مرکز استان با انتقاد از اینکه نتوانستیم یک توقع منطقی از زندگی مشترک را در میان جوانان ایجاد کنیم، گفت: بالا بردن سطح تحمل جوانان در هنگام بروز مسائل و مشکلات و همچنین آماده کردن آنها برای مسئولیت پذیری در زندگی مشترک نقشی است که بر عهده آموزش و پرورش، دانشگاه و همینطور سایر نهادها قرار دارد تا بتوانیم اثرات آن را در استحکام خانواده و در نهایت در زندگیِ سالم شهروندان شاهد باشیم.
 
وی با بیان اینکه هرکجا محرومیت باشد، اعم از فکری، فرهنگی و سطح سواد، آسیب های اجتماعی نیز وجود خواهد داشت، اظهار کرد: جایی که مردم از نظر مالی شرایط خوبی دارند با محرومیت های کمتری روبرو هستیم بنابراین جامعه هدف ما باید مناطق کم برخوردار باشد تا بتوانیم با ارائه برنامه هایی با قابلیت اجرایی و فرهنگ سازی، در رفع آسیب اجتماعی به نتیجه مطلوب برسیم.
آسیب های اجتماعی اقتصاد جامعه خانواده سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر