کد خبر: 1078383 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای ایجاد دانشگاه اولین اقدام ایجاد رشته پزشکی‌است که به محض برگشت به تهران انجام آن را تسریع خواهیم کرد و قدم بعدی رفتن به سمت تبدیل این دانشکده به یک دانشگاه بزرگ است که حق و لیاقت نیشابور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر سعید نمکی که همزمان با روز ملی خیام در نیشابور حضور یافته بود در این خصوص افزود: خیام حکیمی فرزانه، طبیبی بلند مرتبه، ریاضیدانی عزیز‌ و منجمی ذی قیمت بود که برداشت من از شخصیت خیام فردی موحد، جستجو گر، متوجه معاد و متفاوت از دیدگاه کسانی‌ می باشد که او را ملحد می دانند. 

مقام عالی وزارت بهداشت با اشاره به جایگاه تاریخی و فرهنگی نیشابور اظهار داشت: یک خیام یا‌ فقط یک عطار برای افتخار و سربلندی یک مملکت کافیست و با حضور کمال الملک و پرویز مشکاتیان این شهر مملو از هنر، شعر و عرفان و موسیقی است. 

وی با بیان اینکه نیشابور بُعد دیگری‌ از قدیم دارا بوده و آن اتمسفر عرفان عمومی و جذبه های عارفانه است که در کتب تاریخی هم وجود دارد، ادامه داد: در نیشابور نباید کینه باشد بلکه این شهر باید سرشار از عشق، مهر و عرفان باشد و غیر همدلی در آن نباید وجود داشته باشد که خوشبختانه در حال حاضر وحدت بین مسیٔولان نیز وجود دارد. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه منزلت نیشابور از نظر علمی وضع کنونی نیست و  همه ما باید به ارتقای نیشابور کمک کنیم‌ تصریح کرد: نیشابور چهار راه ترافیک علمی خراسان بزرگ بود‌ و خراسان در رشد فرهنگ ایران و اسلام نقش داشته است و نیشابور مرکز آن بوده است‌.

ترافیک درمان عشق علوم پزشکی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر