کد خبر: 1078112 A

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت:مشهد به موزه شهر نیاز دارد که تاریخ، معماری، شهرسازی و شهرداری در آن به نمایش گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، ابوالفضل مکرمی‌فر در نشستی با شهناز رمارم رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود:موزه‌ شهر می‌تواند موجب آشنایی و شناخت بیشتر زائران از مشهد و هویت تاریخی فرهنگی این شهر شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد:مهم‌ترین محور فرهنگی شهرمشهد زیارت است و در همین راستا موزه شهر نیز می‌تواند بخشی از اوقات سفر زائران را به خود اختصاص دهد.

او با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان رضوی با دارابودن ۹۶ موزه فعال حدود ۱۴ درصد موزه‌های کشور را در اختیار دارد و پس از استان تهران دارای بیشترین تعداد موزه است.

مکرمی‌فر به نقش شورای اسلامی شهر در تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی با شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: رویکرد فرهنگی و توجه به میراث‌فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم باعث شد تا تعاملی کم‌نظیر بین شورای شهر، شهرداری و میراث‌فرهنگی شکل گرفته و اقدامات سترگی در توس به سرانجام رسید.

او افزود: علاوه بر این پروژه‌های بهسازی، مرمت و احیای بازار تاریخی فرش مشهدو جداره‌سازی محور ارگ مشهد در حال اجراست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: امیدوارم توجه به آثار تاریخی و هویتی شهر مشهد و استان در شورای اسلامی شهر و روستاهای دوره بعد نیز استمرار پیدا کند و هم‌چنان آبادانی‌های مبتنی بر تعامل و همکاری ادامه داشته باشد.

هم‌چنین شهناز رمارم رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی که به‌مناسبت روزجهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی حضور یافته بود، گفت: با توجه به نگاه شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم، میراث‌فرهنگی، شهرداری و شورای اسلامی شهر ماموریت‌های مشترک تعریف کرده و در کنار هم به خوبی کار کردیم که ساماندهی و بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی و مسیرهای گردشگری ارگ کهندژ و هارونیه مهم‌ترین پروژه‌های مشترک بوده است.

 

خراسان رضوی شهرداری گردشگری و صنایع دستی مشهد موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر