کد خبر: 1077993 A

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: متقاضیان می‌توانند کالاهای طرح تنظیم بازار را از این پس در مراجعه به شبکه منتخب "بدون نیاز به ثبت کد ملی" با قیمت مصوب خریداری کنند تا مطابق روال پیشین عمل کرده باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حمیدرضا رجوعی در این خصوص افزود: بر این اساس خرید کالاهای طرح تنظیم بازار، دیگر نیازی به ثبت کد ملی افراد ندارد، ظرف چند ماه اخیر توزیع اجناس از طریق سامانه ابتکاری توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار اتاق اصناف مشهد تنها با ثبت کد ملی افراد متقاضی امکان‌پذیر بود اما از این پس دیگر الزامی به ثبت کد ملی در سامانه برای دریافت کالاهای طرح تنظیم بازار اتاق اصناف مشهد وجود ندارد. 

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ذخیره کالاهای طرح تنظیم بازار هم‌اینک تکمیل و به میزان فراتر از تقاضای و نیاز جاری جامعه و بازار بطور کامل تامین شده است. 

وی افزود: بر این اساس با نظر مدیریت مرکزی و کشوری این حوزه، دیگر الزامی نسبت به ثبت کد ملی افراد متقاضی در سامانه توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار اتاقهای اصناف نیست.

رجوعی ادامه داد: با این وجود که نیازی به ثبت کد ملی برای تقاضا و دریافت کالاهای طرح تنظیم بازار وجود ندارد اما کماکان گردش کالا در "سامانه جامع تجارت" همچنان ثبت می‌شود. 

وی "فروشگاههای زنجیره‌ای، واحدهای تعاونی مصرف کارمندان یا کارگران و واحدهای صنفی منتخب" را مرجع و محل توزیع و عرضه کالاهای طرح تنظیم بازار با قیمت مصوب اعلام و بیان کرد: هم‌اینک فهرست کالاهای مشمول طرح تنظیم بازار با قیمت مصوب، در پایگاه اینترنتی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در دسترس و معرض دید همگان قرار دارد. 

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: گوشت گرم و منجمد مرغ کماکان فقط با نرخ مصوب ستاد استانی تنظیم بازار در همه واحدهای صنفی در حال توزیع است.

وی افزود: بر این اساس هم‌اینک فروش گوشت گرم مرغ به نرخ بالاتر از قیمت مصوب یعنی هر کیلوگرم ۲۴۹ هزار ریال، ممنوع است. 

رجوعی همچنین به افزایش نرخ مصوب عرضه روغن اشاره و بیان کرد: قیمت همه انواع روغن از سوی ستاد کشوری طرح تنظیم بازار به میزان ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همزمان با افزایش نرخ، حجم کنونی توزیع روغن نیز در خراسان رضوی به میزان چهار برابر حجم توزیع شده ماههای پیش، بیشتر شده و به همین خاطر التهاب در بازار روغن بطور کامل از بین رفته و جو روانی در این حوزه آرام شده است. 

تنظیم بازار جامعه خراسان رضوی سازمان صنعت معدن و تجارت گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر