کد خبر: 1077853 A

مدیر جهادکشاورزی بردسکن مطرح کرد؛

مدیر جهادکشاورزی بردسکن گفت: شهرستان بردسکن با ۱۵ هکتار سطح زیرکشت محصول زیره کوهی مقام اول استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا مهمیز در حاشیه برگزاری روز مزرعه زیره سیاه  که در مزرعه الگویی در روستای برجک برگزار شد گفت: بردسکن اولین شهرستان در کشور است که توانست محصول زیره کوهی را اهلی و در مزارع کشت کند.

وی با بیان اینکه شهرستان بردسکن در حوزه گیاهان دارویی از پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است گفت: یکی از سیاست های سازمان جهادکشاورزی توجه به تولید گیاهان دارویی  کم  آب بر است و تمامی برنامه های جهادکشاورزی براساس محوریت آب برنامه ریزی می شود که خوشبختانه بردسکن قطب تولید محصول زیره کوهی در استان است و امروزه بردسکن به عنوان یک برند تامین کننده پیاز زیره کوهی به اقصی نقاط کشور است.

 وی افزود: یکی از برنامه های سازمان جهادکشاورزی استان این است که کشت این محصول در سطح استان فراگیر شود چرا که این محصول به لحاظ اقتصادی درآمد بالایی دارد و از آن طرف محصولی کم آب طلب است و در طول سال تنها با ۳ آب به مرحله برداشت می رسد.

مدیر جهادکشاورزی بردسکن افزود: خوشبختانه این محصول در منطقه کوهپایه بردسکن جواب داده است  و بیشترین رکورد تولید را در بین محصولات دارد به طوری که  از هر هکتار  یک تن محصول زیره کوهی ( زیره سیاه)  برداشت می شود و ارزش اقتصادی آن هر کیلو گرم ۵۰۰ هزار تومان است.

درآمد محصول سیاست برنامه ریزی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر