کد خبر: 1077613 A

مدیر کل کار فارس:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه اجرای سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش این استان به ارتقای سطح کیفی تولیدات منجر می‌شود،گفت: کارگران،کارفرمایان و حاکمیت سه رکن اصلی اجرای این سند راهبردی در فارس هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،سهراب مختاری در شورای فرهنگی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و شرکای اجتماعی،تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی در خصوص اجرایی کردن سند راهبردی فرهنگ کار در واحدهای تولیدی و کارخانجات و دستگاه های اجرایی وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان فارس افزود: سند فرهنگ کار و تلاش فارس در شورای فرهنگ عمومی استان ارایه و مصوب شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقا فرهنگ کار در استان با وجود تحریم و قاچاق کالا،بیان کرد: برای تولید اجناس و کالاهای باکیفیت و متناسب با خواست بازار داخلی و خارجی باید فرهنگ کار در سطح جامعه ارتقا پیدا کند.

وی در ادامه به موضوع انتخابات پیش رو و تاثیر انتخاب افراد اصلح و شایسته در پیشبرد اهداف اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: کارگران،کارفرمایان و حاکمیت سه ضلع مثلث ارتقا فرهنگ کار با هدف رونق تولید هستند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس عنوان کرد: کارفرمایان باید مدیریت حرفه‌ای بکار گرفته و کارگران نیز باید کار بیشتر و با کیفت‌تر انجام دهند و حاکمیت نیز با مدیریت صحیح موجبات رونق تولید را فراهم کند.

وی پیاده سازی و اجرای درست سند فرهنگ کار را در سطح استان منوط به بکارگیری مدیریتی حرفه ای و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و شرکای اجتماعی و اقتصادی بخش خصوصی دانست و ادامه داد: سند فرهنگ کار و تلاش استان فارس ۶ هدف ،۱۸ استراتژی‌ و ۱۲۲ برنامه عملیاتی را شامل می‌شود که اجرای درست آن به ارتقا کیفیت و کمیت تولیدات استان منجر خواهد شد.

مختاری اظهار داشت: اگر تلاش شود ثروت بیشتری در کارگاه‌های استان تولید شود کارگران مرفه‌تری نیز در جامعه خواهیم داشت.

وی ایجاد فضای مطلوب در کارگاه ها و واحدهای تولیدی استان را امر مهمی دانست و گفت: باید درآمد مزدبگیر نیز متناسب با هزینه‌های اقتصادی خانوار باشد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس از لزوم اجرای مدل اقتصادی کارآمد در جامعه سخن گفت و افزود: حاکمیت،کارگران و کارفرمایان در اجرای این مهم نقش بارزی دارند‌.

مختاری با بیان اینکه بالغ بر هزار تشکل کارگری و کارفرمایی از جمله بیش از یکصد و چهل شورای اسلامی کار ،بیش از یکصد و هشتاد انجمن صنفی کارفرمایی و بیش از پانصد نمایندگی قانونی کارگران در کارگاه در این استان به ثبت رسیده و در حال فعالیت‌اند ، گفت: کارگران نقش پررنگی در بالابردن سطح فرهنگ کار و تلاش دارند.

وی در ادامه به لزوم کاهش حوادث ناشی از کار در سطح استان اشاره کرد و گفت: سند فرهنگ کار می تواند به کاهش این گونه حوادث نیز منجر شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: بزودی سند فرهنگ کار استان فارس از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و استاندار فارس به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/
ارتقای سطح درآمد شورای اسلامی کار و رفاه اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر