کد خبر: 1077606 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد:

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: با توجه به نیاز برخی از مناطق شهری و روستایی استان به ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکت خیران و صاحبان صنایع ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه محمد بیگی با اشاره به کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: از مجموع ۵۹ کتابخانه عمومی در استان ۱۰ باب کتابخانه شامل ۷ باب کتابخانه نهادی و 3 باب کتابخانه مشارکتی در مناطق روستایی و محروم دایر است و با توجه به نیاز برخی از مناطق شهری و روستایی به ایجاد کتابخانه‌های عمومی مشارکت خیران و صاحبان صنایع ضروری است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افزود: صاحبان صنایع مطابق ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم با احداث کتابخانه از معافیت مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

وی ابراز کرد: یکی از مهم ترین اقدامات مجموعه کتابخانه‌های عمومی تسهیل حضور مراجعان به کتابخانه‌ها و بهره‌مندی از امکانات این مجموعه است و امروزه استفاده از خدمات و نشست‌های متعدد تخصصی و عمومی یکی از نقاط قوت کتابخانه‌هاست.

این مسئول با اشاره به نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه اضافه کرد: کتابداران باید با فعالیت و خلاقیت در فضا‌های مجازی، نقش مهم کتابخانه‌های عمومی را در جامعه نشان دهند.

محمد بیگی گفت: کتابخانه‌های عمومی باید بعنوان پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی حضور موثرتری در توسعه فرهنگی و اجتماعی داشته باشند.

استان قزوین شهری و روستایی کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر