کد خبر: 1077294 A

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان:

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: صدور اسناد مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی در استان، ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایلنا از زنجان، نشست مشترکی بین مسئولان بنیاد مسکن استان و اداره کل ثبت اسناد و املاک در راستای بررسی وضعیت صدور اسناد مالکیت برای واحدهای شهری و روستایی برگزار شد.

در ابتدا رضا خواجه‌ای، مدیرکل بنیاد مسکن استان، با اشاره به اینکه، خوشبختانه این دو مجموعه همواره با تعامل  مثبت و سازنده در تحقق اهداف و حل مشکلات مردم به ویژه در زمینه صدور اسناد مالکیت در سطح روستاها تلاش کرده اند، افزود: خدمت به مردم به ویژه روستائیان زحمت کش و پر تلاش توفیق الهی است  و لذا در راستای ایجاد امنیت خاطر روستاییان و جلوگیری از اختلافات ملکی و ایجاد ارزش افزوده برای ساکنان روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر، صدور سند مالکیت یکی ازمؤثرترین راه خدمت گزاری است.

خواجه‌ای، برخی از اثرات صدور سند مالکیت در روستاها و شهرهای کوچک را شاملِ افزایش انگیزه ماندگاری در روستاها و شهرهای کوچک، امکان بهره‌مندی از تسهیلات بانکی با استفاده از سند به عنوان وثیقه در نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و فعالیت های اقتصادی، کاهش میزان دعاوی در محاکم قضایی ناشی از اختلافات ملکی، افزایش نسبی سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در بخش خدمات، ایجاد فضای تعامل و همکاری بین روستاییان و دستگاه های دولتی برشمرد.

مدیرکل بنیاد مسکن  استان  ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از افزایش تعاملات و همکاری های مشترک بین دو نهاد، خاطرنشان کرد: از ابتدا تاکنون با همکاری این دو مجموعه تعداد 67756 فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی صادر شده است.

خواجه‌ای یادآور شد: در مجموع برای بیش از ۷۳/۱ درصد واحد های مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده  که این میانگین در سطح کشور ۶۲/۸ درصد است، که باید گفت  در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی به رشد و تحقق  183 درصدی در زمینه  صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری نسبت به برنامه کشوری و کسب رتبه اول در این زمینه اشاره کرد و گفت: در طول یک سال گذشته 4588 فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک  در این استان صادر شده است که امیدواریم در سال جاری این میزان افزایش یابد.

در ادامه مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان ضمن تقدیر از تعاملات مطلوب این نهاد انقلابی افزود: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ‌گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمی‌داند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

ناصری آذر از وجود وجه اشتراکاتی بین دو دستگاه سخن گفت و اقدامات بنیاد مسکن در عمران روستاها را بسیار مناسب دانست.

مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان خاطر نشان کرد: طبق بررسی از وضعیت فعلی صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان، اجرای بهتر قانون الحاقی موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن یکی از الویت‌های این اداره است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان /خوجه ای/واحد های مسکونی/میانگین ک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر