کد خبر: 1077274 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: با توجه به شرایط سخت آبی پیش رو در تابستان امسال، ساکنان ۱۱۳ روستا با تنش آبی مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حسین اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در نشست با نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به شرایط سخت آبی پیش رو در تابستان امسال، ساکنان ۱۱۳ روستا با تنش آبی مواجه هستند.

او افزود: با اقدامات انجام شده در سال گذشته نظیر حفر ۱۹ حلقه چاه، بهسازی ۱۶ حلقه چاه، اجرای ۷۰ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب و استانداردسازی سه هزار و ۵۶۲ فقره انشعاب، مشکل ۴۵ روستا از ۱۴۰ روستای تحویلی دارای تنش آبی برطرف شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: حفر ۲۹ حلقه چاه، احداث ۱۱ مخزن و هفت ایستگاه پمپاژ، اصلاح و احداث ۳۸ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۵ کیلومتر خط انتقال نیز از جمله مهمترین اقدامات برنامه ریزی شده برای گذر از تنش آبی تابستان پیش رو است.

اسماعیلیان بیان کرد: کمبود شدید اعتبارات، فراوانی انشعابات غیرمجاز، استفاده از آب شرب برای سایر مصارف از جمله دام روستایی، توسعه بی رویه روستا‌ها و باغ ویلاها، تعداد زیاد روستا‌های نیازمند آبرسانی سیار و کمبود تانکر و عدم همکاری لازم برخی دستگاه‌ها در صدور مجوز برای انجام عملیات اجرایی از مهمترین چالش‌های پیش رو در حوزه روستاهاست.

او تصریح کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد از روستا‌های شهرستان مشهد تحت پوشش این شرکت قرار دارند و به رغم مشکلات مالی، به مسائل روستا‌ها توجه کامل می‌شود و متعهد هستیم تا با تحقق برنامه ریزی‌های صورت گرفته و همکاری‌های مطلوب دهیاری‌ها و شورا‌ها در امر مشارکت و احداث تاسیسات، مشکلات مردم و روستائیان حل شود.

شرکت آب و فاضلاب مجلس شورای اسلامی مشکلات مردم مشهد روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر